×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Saistībā ar traģēdiju SUV disciplināri sodīs augstas amatpersonas

Foto - LETAFoto - LETA

Dienesta izmeklēšanas komisija, kurai bija jānoskaidro Speciālo uzdevumu vienības laivas vadīšanas nodarbībās šā gada 7.maijā notikušā nelaimes gadījuma apstākļus un atbildīgo amatpersonu atbildību, izmeklēšanu ir pabeigusi, un tajā atzīts, ka vairākas augstas amatpersonas pelnījušas disciplinārsodu, informē Aizsardzības ministrijā.

Izmeklēšana notika saistībā ar 7.maijā mācību laikā Rīgas jūras līcī notikušo traģēdiju – nelaimes gadījumā gāja bojā SUV dižkareivis, bet viņa kolēģis cieta. Šī vienība miera apstākļos zaudējusi ceturto karavīru pēdējo astoņu gadu laikā.

Dienesta izmeklēšanas atzinumā, kas nosūtīts arī Militārās policijas Izmeklēšanas dienestam pievienošanai sāktajam kriminālprocesam, secināts, ka vienībā nav ievērota virkne normatīvo aktu un taktisko un tehnisko procedūru, kas saistīti ar RHIB tipa laivas vadīšanas nodarbībām.

Izmeklēšanā secināts, ka normatīvo aktu un procedūru pārkāpumu izdarījušas vairākas atbildīgās amatpersonas – vienības komandieris, štāba priekšnieks, plānošanas daļas priekšnieks, personāla nodaļas speciālists un kuteru atbalsta nodaļas komandieris, tāpēc izmeklēšanā izteikts priekšlikums par izdarītajiem pārkāpumiem pēc iepazīstināšanas ar izmeklēšanas atzinumu tās saukt pie disciplinārās atbildības.

Izmeklēšanā secināts, ka vienībā nepieciešams mainīt noteikto ziņošanas kārtību, kas attiecas tieši uz paaugstinātas bīstamības nodarbību norisi, samazinot ziņošanas laiku intervālu un adresātu skaitu, kā arī izstrādāt šādu nodarbību laikā notikušu ārkārtas gadījumu novēršanas rīcības plānu.

Savukārt pēc nelaimes gadījuma speciālās izmeklēšanas slēdziena sagatavošanas tika nolemts par kompensācijas 100 000 eiro apmērā izmaksāšanu bojāgājušā karavīra tuviniekiem.

Joprojām turpinās Militārās policijas sāktais kriminālprocess, kas tika sākts par laivas vadīšanas nodarbībās notikušā nelaimes gadījuma faktu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+