×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Traģēdija “Maxima”: premjers sasauks krīzes vadības sēdi (1)

LETALETA

Iebrucis veikals "Maxima" Zolitūdē.

Saistībā ar ceturtdien notikušo traģisko negadījumu, kad Rīgā, Zolitūdē lielveikalā “Maxima” iegruva jumts, premjers Valdis Dombrovskis (V) piektdien sasauks krīzes vadības sēdi, kurā tiks lemts par turpmāko rīcību un palīdzības sniegšanu cietušajiem, premjers ceturtdien teica, apmeklējot notikuma vietu.

Viņš arī norādīja, ka apsekojot glābšanas darbu gaitu, viņš secinājis, ka glābēju, kā arī mediķu ekipējums un viņu rīcībā esošā tehnika ir pietiekama glābšanas darbu veikšanai.

Premjers gan norādīja, ka pagaidām nav zināms cik ilgs laiks glābējiem būs nepieciešams, lai no drupām atbrīvotu visus cietušos. Tādējādi gaidāms, ka glābēji strādās arī pa nakti.

Arī Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) žurnālistiem apstiprināja, ka uz ēkas jumta tika veikti būvdarbi, taču pagaidām par iegruvuma cēloņiem ir pāragri runāt. Tos izmeklēšanā noskaidros policija.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Zolitūdē “Maxima” lielveikalā, iegrūstot ēkas jumtam, bojā gājušo skaits sasniedzis četrus cilvēkus. Kopumā cietuši 27 cilvēki, no tiem slimnīcās nogādāti 18. Cietuši arī septiņi ugunsdzēsēji no kuriem viens gājis bojā.

Glābējiem veikala telpu iekšienē ir bīstami strādāt, jo ik pa laikam notiek atkārtoti būvkonstrukciju nogruvumi.

Pagaidām nav zināms, cik daudz cilvēku veikala ēkā ir iesprostoti, taču provizoriskās aplēses liecina, ka ēkā zem gruvešiem varētu būt ap 30 cilvēku. Nakts laikā informācija par cietušo skaitu tiks precizēta.

Cietušie nogādāti Rīgas Stradiņa universitātes slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, kā arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus, kuri vēlas interesēties par, iespējams, nelaimē cietušajiem tuviniekiem zvanīt uz tālruņiem 67337813 un 25617442.

Tirdzniecības kompleksu, kurā telpas izmantoja “Maxima” attīstījis uzņēmums “Homburg”, bet būvējusi būvkompānija RE&RE. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ušakovam JĀATKĀPJAS! Atbildēt

    Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un Traģēdiju. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas!

Draugiem Facebook Twitter Google+