Uncategorized

Saistībā ar uzbrukumu pie Bakingemas pils aizturēts otrs aizdomās turamais 0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Saistībā ar piektdien Londonā pie Bakingemas pils notikušo uzbrukumu, kurā aizdomās turamais bija bruņojies ar zobenu, svētdien aizturēts otrs cilvēks, pavēstīja britu policija.

“Vīrietis plkst.10.15 tika aizturēts, pastāvot aizdomām, ka viņš ir saistīts ar terorisma pastrādāšanu, sagatavošanu un kūdīšanu uz to, un viņš ir nogādāts apcietinājumā,” teikts paziņojumā.
30 gadus vecais vīrietis aizturēts Londonas rietumos, un policija izmeklēšanas ietvaros veikusi kratīšanu viņa dzīvesvietā.

Likumsargi arī saņēmuši orderi, kas ļauj viņiem paturēt apcietinājumā 26 gadus veco vīrieti, kurš bija iesaistīts piektdienas incidentā.

Pirmais aizdomās turamais piektdien pie Bakingemas pils tīši braucis virsū policistiem un tad sniedzies pēc metru un 20 centimetrus gara zobena, pavēstīja likumsargi.

Vīrietis vairākkārt saucis “Allahu akbar”, un viņu izdevies savaldīt, policistiem lietā liekot asaru gāzi.

Aizturētais dzīvojis Lūtonā, 30 kilometrus uz ziemeļiem no Londonas.

Likumsargi iepriekš ziņoja, ka tiek veikta kratīšana Lūtonas apkaimē un ka uzbrucējs, pēc visa spriežot, darbojies viens.

Trīs policisti aizturēšanas laikā guva vieglus savainojumus. Diviem no viņiem medicīniskā palīdzība bija jāsniedz slimnīcā.

Kopš marta Lielbritānijā džihādistu uzbrukumos dzīvību zaudējuši 35 cilvēki. Divi terorakti notikuši Londonā, bet viens – Mančestrā.

Bakingemas pils ir viens no Londonas tūrisma objektiem un karalienes Elizabetes II rezidence, tomēr viņa parasti pavada augustu savā Balmoralas muižā Skotijā kopā ar ģimenes locekļiem.

LA.lv