Dabā
Zaļā dzīvošana

Saistībā ar vēja postījumiem VUGD aizvadītajā diennaktī saņēmis piecus izsaukumus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Saistībā ar vēja nodarītiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aizvadītajā diennaktī saņēmis piecus izsaukumus, aģentūru LETA informēja dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Viņa brīdināja, ka saskaņā ar meteorologu prognozēm šodien gaidāms stiprāks vējš nekā vakar, tāpēc iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un vērīgiem. Gadījumā, ja radušies postījumi, kas apdraud veselību, dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) svētdienas rītā visā valstī izsludinājis brīdinājumu par gaidāmu stipru vēju.

Iepriekš tikai Kurzemes un Vidzemes piekrastē bija spēkā dzeltenais brīdinājums, tagad tas paaugstināts līdz oranžajam līmenim, jo piekrastes teritorijās tuvākajās stundās prognozēta rietumu, dienvidrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 26 metriem sekundē (m/s).

Pārējā Latvijā spēkā dzeltenās krāsas brīdinājums – daudzviet gaidāmas vēja brāzmas līdz 20 m/s.

Līdz deviņiem rītā Liepājas un Salacgrīvas ostā reģistrētas dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 21 m/s, Ventspils ostā – līdz 26 m/s, Irbes jūras šaurumā – līdz 27 m/s.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka svētdien vējš visvairāk plosīsies Kurzemes rietumkrastā un Ziemeļvidzemes piekrastē, bet arī citviet valstī vēja brāzmas kļūs pietiekami spēcīgas, lai lūztu koki.

Stiprs vējš visā Latvijā pūtīs arī pirmdien, bet piekrastē tas vairs nebūs tik spēcīgs kā svētdien.

Lielākais nokrišņu daudzums gaidāms svētdien Kurzemē un Vidzemē, kur tas vietām sasniegs 15-20 milimetrus.

LA.lv