×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Šajā EP sasaukumā nelems par Ždanokas izslēgšanu no Eiropas Brīvās alianses (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) politiskā grupa “Zaļie/Eiropas Brīvā apvienība” (“Zaļie/EBA”) pašreizējā EP sasaukumā nelems par deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas izslēgšanu no šīs grupas.

Kā informēja Eiropas Brīvās apvienības (EBA) birojā, Ždanokas turpmākā dalība “Zaļo/EBA” frakcijā netiks izskatīta, jo frakcijā nav saņemts attiecīgs iesniegums.

EBA Preses dienests apstiprināja, ka otrdien norisinājās ikmēneša tikšanās pirms nākamās nedēļas parlamenta sesijas, taču tajā netika apspriests jautājums par Ždanokas turpmāko dalību politiskajā grupā.

Jautājuma aktualizētājs Marks Demesmakers frakcijas sēdē nepiedalījās. Sēdē nebija arī alianses prezidenta Erika Deforta, kurš, pēc Demesmakera vēstulē paustās informācijas Saeimas deputātam Vilnim Ķirsim (RP), atbalstot Ždanokas izslēgšanu no EBA.

Ķirsis sacīja, ka Demesmakers pieteikumu iesniedzis EBA birojam, nevis frakcijai. Pēc Ķirša teiktā, Eiropā pašlaik norisinās aktīvs EP priekšvēlēšanu process, tādēļ neviens nevēlas spert šādus soļus.

Demesmakers Ķirsim esot apliecinājis, ka pārvēlēšanas gadījumā turpinās iesnieguma virzīšanu. Saskaņā ar reitingiem neizskatoties, ka Ždanoka tiks pārvēlēta, taču pēdējo nedēļu laikā vēl ir iespējamas izmaiņas, norāda Ķirsis.

Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar jautājuma ierosinātāju Demesmakeru un alianses prezidentu Defortu.

Kā ziņots, Ķirsis vēstulē Demesmakeram iepriekš norādīja, ka Ždanokas “aicinājumi atjaunot Padomju Savienību” ir nepieņemami un viņas rīcība pierādot, ka politiķe aizstāv Krievijas agresiju Ukrainā un Baltijas valstīs. Abas e-pasta vēstules Saeimas deputāts publicējis mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Demesmakers atbildes vēstulē norādījis, ka Ždanokas viedoklis ir pretējs viņa un grupas “Zaļie/EBA” uzskatiem. EP deputāts norāda, ka pats ir apmeklējis Maidanu Kijevā. No viņa rakstītā noprotams, ka Ždanoka ar savu viedokli ir viena un politiskajā grupā tam nav atbalsta. Politiķis sola turpināt iebilst pret Krievijas agresiju Ukrainā un Baltijas valstīs.

Ždanoka aģentūrai LETA skaidroja, ka viņas pārstāvētajā EBA grupā ir septiņi deputāti, taču frakcijas izveidošanai parlamentā nepieciešami vismaz 20 deputāti, tāpēc EBA noslēguši līgumu ar “zaļajiem” par sadarbību vienā frakcijā.

Deputāte savā turpmākajā darbībā neko mainīt neplāno, vienlaikus norādot, ka “daudz vairs nav palicis” – kārtējā EP sesija beigsies pēc dažām nedēļām, 17.aprīlī, bet pēc tam sāksies piecu nedēļu priekšvēlēšanu periods.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Veiksmi Zdanokas kundzeij !

  2. Krievijas medijos atklāti paziņo ka viņu kontrolē esošos eirode
    putàtus viņi uzaicinās par novērotajiem Ukrainā.Vienlaicīgi izskan aicinājumi iznīcinàt proukrainiskos oligarhus.

Draugiem Facebook Twitter Google+