×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Ukrainas kara vēsturnieks Tinčenko: Šajā karā mums neviens nepalīdzēs (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Karsta vasara Ukrainā turpinās. Pēdējās dienās no šīs Austrumeiropas valsts pienāk arvien trauksmainākas ziņas. Ukrainas oficiālās varas iestādes paziņojušas par Krievijas karaspēka tiešo iebrukumu valsts teritorijā, pasaules lielvaru atbildes reakcija ir tradicionāli diplomātiska jeb faktiski nekāda. Situācijas skaidrojums Ukrainas un Krievijas plašsaziņas līdzekļos atšķiras kā diena pret nakti, tāpēc svarīgs ir notikumu aculiecinieka vērtējums. Savu redzējumu un viedokli par to, kas šobrīd notiek šajā valstī, sniedza Ukrainā pazīstamais vēsturnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks, vienlaikus arī Ukrainas Centrālā bruņoto spēku muzeja direktora vietnieks pētniecības darbā Jaroslavs Tinčenko. Ar Jaroslavu esam pazīstami jau daudzus gadus, un telefona sarunā šis allaž dzīvespriecīgais cilvēks izklausās drūms un nospiests. Dažas dienas pirms šīs sarunas J. Tinčenko man atrakstīja elektronisku vēstuli, kas beidzās ar vārdiem: “Ja mēs šo cīņu neuzvarēsim, tad, domāju, nākamie būsiet jūs…”

J. Tinčenko: – Krievijas Federācijas bruņoto spēku iebrukumu Ukrainas teritorijā mēs gaidījām jau sen, kopš marta sākuma. Mūsu militāristiem un citiem situāciju saprotošiem cilvēkiem daudzas bezmiega naktis pagāja gaidot, kad likās, ka tūlīt, tūlīt sāksies… Par laimi, mums šobrīd nav izdevies sagaidīt masveida aviācijas uzlidojumus ar sekojošām tanku kolonnām, kuras zem Krievijas karoga virzās uz Kijevu, kā arī izpletņlēcēju desantu Ukrainas stratēģiski svarīgajās pilsētās. Tomēr Krievijas bruņotie spēki ir parādījušies – sākumā kā separātistus konsultējošie militārie speciālisti, vēlāk kā sarežģītas kaujas tehnikas ekipāžas, speciālo uzdevumu vienības un diversijas grupas. Augusta vidū Doņeckas apgabalā sāka parādīties jau lielākas Krievijas armijas vienības – bataljonu lieluma taktiskās grupas. Var teikt, ka Krievijas iebrukums jau bija sācies, mums pašiem to nemanot. Šobrīd Doņeckas apgabalā ir ne mazāk kā 10 tūkstoši Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Krievu portālā “Grani.ru” kāds analītiķis raksta, ka Putins uz Borozu pārmetumiem atbildējis: ja gribēšu, mana armija 2 nedēļu laikā būs Kijevā.
  Merkele pēc šī paziņojuma, kas publicēts itāļu “Respublica”, vairs nešaubās, ka Baltijas valstis tagad ir reāli apdraudētas.
  Tad kas būs tālāk? Jaunas sankcijas… Analītiķis uzskata, ka ir reāls 1938.gada atkārtojums.

 2. Rietumi nevar atļauties Krieviju paturēt, jo pie Ukrainas tā neapstāsies. Caur pamatīgu iesaistīšanos Ukrainas karā Krievijā tiks veikts “attiecīgs darbs”, kā rezultātā viņu likvidēs ar pašu krievu rokām. Lai Dievs palīdz ukraiņiem izturēt.

 3. Varu iedomāties, kā ukraiņo nožēlo, ka atdeva savus kodolieročus pret krievu un Rietumu melīgajiem un zemiskajiem solījumiem!

 4. Man svelošs kauns to atzīt, bet laikam gan Ukrainai mūsu gļēvā Rietumu pasaule nepalīdzēs. ES = izsmiekls, gļēvu fon ribentropu bars. USA = kaut ko jau sarunājuši ar Putleru un salīduši pa krūmiem. NATO = tukšas ļeras un neviena darba. FUI!

 5. Pagaidiet sestdienu, kamēr beidzas NATO samits. Tad arī uzzināsim, kā tur ir ar palīdzību.

 6. gaze un nafta nav viss! ir DROŠIBA !ja nato un krevuja sāk karu ,tas var apdraudet visu pasaule!

 7. BAIDOS, KA NEPALĪDZĒS GAN… Ukraina IR VIENA AR AGRESORU… Krieviju NEINTERESĒ cilvēki, bet zemes bagātības, kas Ukrainai… Mērķis – NOSPIEST UKRAINU UZ CEĻIEM UN PIESPIEST BŪT ATKARĪGAI NO KRIEVIJAS LABVĒLĪBAS VISĀS DZĪVES UN VALSTS ATTĪSTĪBAS JOMĀS, VALODA UKRAINĀ LAI BŪTU KRIEVU, KRIEVU TAUTAS TRADĪCIJU IZKOPŠANA UN VISA UKRAINISKĀ IZNĪDĒŠANA…”Agresīvie” Rietumi šeit NEIZTUR KRITIKU…NATO NEKĀDU INVĀZIJU NE BALTIJĀ, NE POLIJĀ NEPLĀNO, kā VIENĪGI AIZSTĀVĒT NO SVEŠAS VALSTS IEBRUKUMA…NEVAJAG MULDĒT un NEKAUNĪGI MELOT!!!

  • J.Tinčenko secina: “…visticamāk, ne Rietumi, ne NATO mums nepalīdzēs”. Vērojot tikai bezgalīgos no tribīnēm paustos nosodījumus un pirksta kratīšanu austrumu virzienā, tirgošanos ar uzbrukuma līdzekļiem, jāsāk šaubīties par īstu vēlmi palīdzēt Ukrainai. Arī Krievijas karaspēka ienākšana Ukrainā ANO augstajam vadonim neliekas pārliecinoša, lai sekotu reāla rīcība. Tāpēc jau tādas jarovajas un citi apoloģēti var draudēt ne tikai ukraiņiem, bet arī baltiešiem.
   Te nu nav nekas MELOTS.

 8. Tikai dažas stundas, kopš neatkarīgajā TV kanālā “Doždj” bija izskanējusi diskusija par Ukrainā iesūtītajām Krievijas karaspēka daļām, to noziedzīgo lomu un gūstā saņemtajiem desantniekiem, Putina kanālā “Planeta” turpat divas stundas plašas publikas klātbūtnē tika kaislīgi diskutēts par miermīlīgo “krievu pasauli”, kura jāaizstāv jebkuriem līdzekļiem pret “agresīvajiem” rietumiem. Tāpēc nav jākautrējas visiem spēkiem atbalstīt pašaizliedzīgos, drosmīgos “opolčencus”, pat ja nāktos paplašināt robežas līdz pat Kijevai un vēl tālāk. Kremļa ideoloģe, valsts domes deputāte Jarovaja aicināja vēl vairāk palielināt bužeta līdzekļus bruņojumam, jo lūk, 600 miljardi vēl neesot nekas, jo nākšoties stāties pretī NATO karaspēka invāzijai un armijas bāžu ierīkošanai Baltijā un Polijā, kas nekādi neesot pieļaujams. Esot jāgatavojas karam.

 9. Porošenko – tas ir mūsdienu Petļura.

 10. saja kara ko izraisija baltijas-ukrainas nacisti nau jaiejaucas ne vienam sis kars jaizskir pasai ukrainas tautai jo ukraina ir tresdala dabisko krievu jaatver vinu neatkariga valsts ukraina….ukrainas prezidenti ir parnemusi so valstu nacisma teorijas ja noliks pie vietas nacismu jautajums tiks atrisinats….ar gaismas atrumu….

 11. Pirms 75 gadiem Krievijas impērija, tobrīd nomainījusi izkārtni uz PSRS, kopā ar tuvāko sabiedroto – Hitlerisko Vāciju – , uz slepenas vienošanās pamata uzsāk Otro Pasaules karu. Plecu pie pleca iznīcinot savas kaimiņvalstis, tās viena otru apsveica ar lokālajām uzvarām, publicējot apsveikumus valsts oficiālajos laikrakstos (Krievija – Pravdā), bet lielās uzvaras atzīmējot ar kopīgām militārajām parādēm. Krievija par agresijām tika izslēgta no Apvienoto Nāciju organizācijas (tolaik to sauca Nāciju Līga).

  Bet tad abi vājprātīgie režīmi saķērās savā starpā, un Krievija pieslējās Sabiedrotajiem, un kara beigas vēl pamanījās sagaidīt uzvarētāju pusē. Likteņa ironija 🙂

  Prieks par pieveikto brūno mēri pasaulei nebija ilgs – Krievija okupēja pusi Eiropas un iekortelējās uz palikšanu, ieņemtās teritorijas uzskatot par vasaļu valstīm. Jau dažus gadus pēc kara Krievija uzsāka Berlīnes blokādi, mēģinot nomērdēt badā miljoniem vāciešu, un atklāti draudēja iznīcināt Rietumu civilizāciju. Drošībai pret Krievijas militārajiem draudiem tika nodibināts NATO. Tomēr vēl vairākas reizes krievi mēģināja izraisīt Pasaules karu (piemēram, t.s. Kubas krīze).

  Pēc PSRS sabrukuma pasaule dzīvoja mierā un labklājībā, un uz 21.gadsimta sliekšņa jau šķita, ka lielākos draudus pasaulei sagādājušas atsevišķas teroristiskās organizācijas. Līdz 2008.gadā Krievijas regulārais karaspēks iebruka Gruzijā. Pārliecimnājušies par Rietumvalstu neizlēmību, krievi uzaudzēja muskuļus un 2014.gada pavasarī anektēja Krimu, bet 2014.gada vasarā ar regulārās armijas spēkiem izraisīja karu Ukrainā. Jebkādas iebildes tiek noslīcinātas melu un dezinformācijas jūrā, kā vienīgo argumentu izmantojot draudus: iesākām ar mums nestrīdēties, KRIEVIJAI IR KODOLIEROČI.

  Klāt 1.septembris – un fašistiskā Krievija, tā pat kā pirms 75 gadiem, atkal ir apņēmības pilna izraisīt jaunu pasaules karu.

  Vai tiešām pasaule arī šoreiz nogulēs iespēju novērst ugunsgrēku, pirms tas ir sācies?

 12. Šajā karā, visticamāk, ne Rietumi, ne NATO mums nepalīdzēs. Tam ir desmitiem iemeslu. Nosaukšu pašu galveno, proti, eiropietis ir pieradis, ka viņš atver vienu krāniņu un no turienes sāk tecēt Urengojas nafta, atver otru – Sibīrijas gāze. Lai nostātos Ukrainas pusē, eiropietim ir jāatsakās no šiem krāniņiem. Tas nenotiks.
  ————
  diemzheel shii vareetu buut patiesiiba. kaut arii tas, ka atsakoties no atomierochiem, Ukrainai tika garanteeta teritorialaa neatkariiba, valsts suverinaate. kaa izraadaas, shis liigums ir prasts papiira gabals, kuru var uz naglinjas uzkarinaat. shis rada neuzticiibu ari nato 5 pantam.

 13. Jaiztur,ari somiem ziemas kara neviens nepalidzeja.

 14. Eiropieti pamazam pieradinas pie prasibas noslegt bezvizu rezimu ar krieviju,tad piekrisanu tur nometinaties krieviem,stingri ieverot krievu cilvektiesibas runajot ar viniem un apkalpojot tikai krievu valoda ,tikai tad vares izmantot abus kraninus.

Draugiem Facebook Twitter Google+