×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Šajā medību sezonā atļauj nomedīt papildu 50 vilkus (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ņemot vērā labvēlīgo situāciju vilku populācijā, kā arī pamatojoties uz vilku aizsardzības plānu un izvērtējot līdz šim nomedīto vilku ietekmi uz populācijas atjaunošanos un zaudējumu risku, ko plēsēju liela koncentrācija un uzvedības izmaiņas rada lauksaimniecībai, Valsts meža dienests šajā medību sezonā atļāvis nomedīt papildu 50 vilkus, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Tādējādi šajā medību sezonā ļauts nomedīt kopumā 300 vilku.

Šajā sezonā vilkus drīkst medīt no 2016.gada 15.jūlija līdz noteiktā nomedīšanas apmēra izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz šā gada 31.martam.

Valsts meža dienests katru gadu nosaka limitēto medījamo sugu dzīvnieku pieļaujamo nomedīšanas apmēru, lai tiktu nodrošināta populācijas genofonda saglabāšana un lai ierobežotu medījamo dzīvnieku radītos postījumus lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Atbilstoši Valsts meža dienesta datiem Latvijā vilku populācija nedaudz palielinās, neraugoties uz intensīvo medīšanas apmēru. 2013.-2014. gada medību sezonā bija atļauts nomedīt 300 vilku, bet tika nomedīti 292, arī 2014.-2015.gada sezonā bija atļauts nomedīt 300 vilku, bet tika nomedīti 267, savukārt
2015.-2016.gada sezonā bija atļauts nomedīt 275 vilkus un šis limits arī tika pilnībā izpildīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Rīta pusē saņēmu e-pastu no savas draudzenes, Briselē dzīvojošas un Eiropas Parlamentā par tulku strādājošas latvietes. Viņa internetā izlasījusi par vilku papildus izšaušanu Latvijā, sākusi meklēt vairāk informācijas, kas un kāpēc, tad uzgājusi informāciju, ka pie mums Latvijā notiek Eiropā aizsargājamo sugu apspriešanas plāns. Savā e-pastā draudzene man satrauktā tekstā jautā, – kā tas var būt, ka tādas briesmas no vilkiem? Prasīja par lūšiem. Aizrakstīju, ka lūšus arī šauj. Cilvēks nesaprot – kā – lūšus, vai tad lūšus Latvijā šauj? Kā, Eiropā taču tas aizliegts! Un kā ar brūno lāci? Ja ir sugas aizsardzības plāns? Teicu, ka lāci laikam vēl nešauj, jo nav nekādu reālu datu, ir tikai spekulācijas.. Viņa jautā – kā tas vispār iespējams un kurš to pieļauj? Vai tad Latvijā visas dabas aizsardzības organizācijas esot likvidētas? Īstenībā sajūta briesmīga, jo nekādas atbildes uz šo jautājumu nav.

  2. Par aizsargājmo dzīvnieku sugām atbild VARAMs! Jāprasa atbildību viņiem. Nekāda infirmācija par to, ka vilki šoziem uzbrukuši mājlopiem, nav dzirdēta. Bet nu, ja kāds ‘lopkopis’ mājlopus gana vai tur mežā, tad nav ko vaimanāt! Mežā mājlopi nevienam nav jātur!

  3. Kas ir atļāvis tādu pārkāpumu laikā, kad Latvijā notiek Lielo plēsēju sugu Aizsardzības plāna apspriešana?! Kur skatās Pasaules Dabas fonds?

  4. Kas ir atļāvis tādu pārkāpumu laikā, kad Latvijā notiek Lielo plēsēju sugu Aizsardzības plāna apspriešana?! Kur skatās Pasaules Dabas fonds?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+