×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Šajā sezonā jau otrais gripas pacienta nāves gadījums

gripa_leta

Miris vēl viens cilvēks, kuram bija apstiprināta gripa, un kopumā šosezon reģistrēti divi gripas upuri. Kā pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemioloģe Raina Nikiforova, vakar LIC tika informēts par vēl vienu nāves gadījumu pacientam ar apstiprinātu gripu. Slimniekam bijušas citas hroniskas saslimšanas.


Kopumā pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā nedaudz pieaugusi – vidēji ar gripu slimoja desmit cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju. Gripa konstatēta četrās no desmit monitoringa pilsētām – Rīgā, Daugavpilī, Valmierā un Jelgavā. Nevienā Latvijas pilsētā gripas intensitāte nav sasniegusi epidemioloģisko slieksni – 100 saslimušos uz 100 000 iedzīvotāju

Pagājušajā nedēļā būtiski pieaudzis laboratoriski apstiprināto gripas gadījumu skaits – gripa bija apstiprināta 28 pacientiem, savukārt pirms nedēļas tikai astoņiem. Pacientu skaits, kuri tika hospitalizēti ar aizdomām par gripu, pagājušajā nedēļā nemainījās – slimnīcās tika nogādāti 19 cilvēki.

Kopumā Latvijā līdz šodienai gripa laboratoriski apstiprināta 84 cilvēkiem, tostarp 76 pacientiem ir konstatēts A tipa vīruss, bet vēl astoņiem – B tipa gripa.

Arī Eiropā gripas intensitāte pieaug, un epidēmijas līmeni infekcijas izplatība sasniegusi deviņās valstīs – Albānijā, Beļģijā, Francijā, Kirgizstānā, Krievijā, Rumānijā, Spānijā, Zviedrijā un Šveicē. Vēl četrās valstīs – Igaunijā, Izraēlā, Īrijā un Nīderlandē – slimības izplatība ir tuva epidēmijai.

Saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā arī pieaugusi, vidēji ar elpceļu vīrusiem slimo 1370 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju. Visvairāk cilvēku ar elpceļu infekcijām slimo Rīgā, Jelgavā un Valmierā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+