×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Sajauktas dažu Smoļenskas aviokatastrofas upuru kapa vietas


Polijas izmeklētājiem ir aizdomas, ka dažu Smoļenskas aviokatastrofas upuru mirstīgās atliekas apglabātas nepareizās kapa vietās.


 

Lai kliedētu aizdomas, veikta divu upuru līķu ekshumācija, no kuriem viens varētu būt pēdējais Polijas trimdas valdības vadītājs Rišards Kačorovskis. Pēc trimdas ekspremjera un vēl kāda aviokatastrofas upura kapu atrakšanas izmeklētāji varēs salīdzināt pīšļus. Jau ir izskanējuši minējumi, ka pīšļi kļūdas pēc tikuši samainīti.

“Pastāvot šaubām par līķu identitāti (..), armijas prokurors lika veikt to ekshumāciju,” apliecināja prokuratūras pārstāvis Zbigņevs Žepa. “Ievērojot ģimeņu lūgumu, izrakto indivīdu identitāti neatklāsim.” Vēl tiks veikta vismaz divu citu līķu ekshumācija, teica Žepa.

Pagājušajā mēnesī izmeklētāji apliecināja, ka nepareizā kapā apglabāts 80. gadu antikomunistiskās kustības līderes, arodkustības “Solidaritāte” izveidotājas Annas Valentinovičas mirstīgās atliekas. Viņas pīšļi jau pārapbedīti.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010. gada 10. aprīlī. Polijas prezidents Lehs Kačiņskis kopā ar augstām valsts amatpersonām lidmašīnā bija devies uz Smoļensku, lai apmeklētu netālo Katiņu, kur 1940. gadā PSRS iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairākus tūkstošus poļu karagūstekņu. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki. Avārija notika biezā miglā. Maskavas veiktajā izmeklēšanā tika secināts, ka Kačiņska delegācijas amatpersonas izdarījušas spiedienu uz nepieredzējušajiem pilotiem, liekot veikt piezemēšanos nepiemērotos laikapstākļos. Arī oficiālās Varšavas veiktajā izmeklēšanā secināts, ka lidaparāta apkalpe pieļāvusi kļūdas, taču daļa vainas tika novelta arī uz Krieviju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+