Mobilā versija
+22.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
23. februāris, 2017
Drukāt

Anda Līce: Sajaukto prātu laiks (14)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Ik rītu, atverot internetu, man paiet pāris sanitārās minūtes, dzēšot kredītu un dažādu preču reklāmas un pilnīgi nepazīstamu cilvēku kategorisku viedokļu piedāvājumus. Atverot pastkastīti, arī jāveic satura šķirošana. Ar reklāmām televīzijā ir grūtāk – visu laiku rokā jātur pults, bet arī tad ne vienmēr izdodas tikt cauri sausam. Kredītu murdos aizvien dziļāk iepeld pat veselas valstis, un maz ticams, ka jelkad no tiem tiks laukā. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad banku astoņkājis vēl nebija apvijis Latviju, viesojoties pie tautiešiem Amerikā, es vaicāju, kas ir galvenā Amerikas iedzīvotāju problēma. Atbilde sekoja bez domāšanas – kredīti. Tad nošausminājos, kā viņi naktīs var mierīgi gulēt. Pasaule, svaidoties murgos, ar miega zāļu tonnu palīdzību kaut kā tomēr guļ.

Vajag tikai zaudēt uz brīdi modrību, un tev prātu var sajaukt kā dīķī ūdeni tā, ka vairs neko cauri neredz. Kā tikai mūsu prātus nav jaukuši un nejauc dažādi uztura speciālisti! Gandrīz visi pārtikas produkti savu reizi ir bijuši veselībai kaitīgi, un mēs gadiem ilgi esam visvisādiem padomiem lēkājuši līdzi kā pērtiķi. Te nedrīkstēja lietot sāli, te cukuru, te dzīvnieku taukus, olas, gaļu un pienu. Atceros, pirms gadiem teica, ka tomāti varot izraisīt vēzi. Nu pilnīgs sviests! Starp citu, beidzot atkal drīkst ēst sviestu un arī speķi!

Līdzīgi notiek ar zālēm un pārtikas piedevām. Pārtikas piedevas – vitamīni un minerālvielas neko labu nedarot, tās esot pat kaitīgas. Bet ko labu dara melni zaļās, lielveikalos ziemas vidū nopērkamās dillītes, ko mēs zinām par to audzēšanas tehnoloģiju un pieļaujamo Mendeļejeva tabulas elementu daudzumu ievestajos produktos? Tas pats attiecas uz padomu vairāk ēst svaigas zivis, nevis lietot zivju eļļas kapsulas. Pārlapojot veselības žurnālus, pilnīgi pretēju viedokļu dēļ nākas saķert galvu, jo tu vairs nesaproti, kurš kuru lobē un kurš tev ko nestāsta. Mūsu veselība, pareizāk, tās trūkums ir farmācijas kompāniju pasakainā biznesa pamats.

Es lieku nost visus šos glancētos, par manu veselību tā norūpējušos izdevumus un nolemju ēst un dzīvot pēc savas saprašanas. Tas, protams, prasīs laiku un piepūli, bet tieši tajā jau ir dzīves sāls. Paldies Dievam, es vēl atceros atšķirību starp darbdienu un svētku galdu, vēl nav aizmirsušies bērnības un jaunības liesie gadi un tas, kā garšo no dobes tikko izvilkts burkāns un mājās cepta maize. Kamēr vien mēs varam izvēlēties, mēs esam brīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. …senāk latvieši ēda to, ko paši izaudzēja vai noķēra, tagad viņi visi kapiņos…..un simts gadus piedzīvojis tik retais….

 2. ĻOTI PAREIZI TEIKTS – KAMĒR VARAM IZVĒLĒTIES, ESAM BRĪVI. DIEMŽĒL IZVĒLES IESPĒJAS ZŪD. Monsanto neļauj LV lietot pašu audzētas tomātu sēklas – ir jāpērk viņējās – ģenētiski modificētās. Lauksaimniecības zeme peldas raundapā. Gaļa pilna ar antibiotikām. GAĻAS UN ZIVJU PRODUKCIJA, KONSERVI PILNI AR E-VIELĀM. Nu nav mums vairs tikpat kā nekādas izvēles.

 3. KĀ VIENMĒR TRĀPĪTS.

 4. Paldies,Andiņ,par aicinājumu saglabāt savu veselo saprātu…

 5. Kad es paskatos ka lielveikalos trauciņš ar trim salātu lapām maksā jau pāri eiro un sīpolloku kilograms jau kāpj pie desmit eiro, kur nu vēl dažas dillītes, nudien skaļi smejos.Par ko izdodat savu grūti pelnīto naudiņu? Parēķiniet ražotāju peļņu.

 6. sajaukto ? Tie jau nekad gudri nav bijuši.

 7. No decembra,janvāra,februāra var izaudzēt uz palodzēm dažādus zaļumus un nevajadzēs pirkt ārzemju kaitīgos.Es jau lietoju no pagājušā gada decembra.Ja kādam interesē,varu nodemonstrēt,padalīties!
  Nevaidiet ,nākam kopā un daram!

 8. kar ir dabīgs tas nav riebīgs un protams jāēd tas kas mums izaug tad atkritīs veselības un pārējais ar ēšanu pie mums saistītais….jāēd kad gribas un jadara ko gribi…tad nevajadzēs nevajadzīgi pārmaksāt monopolam utt. Tā ir jāsāk darīt…un tagad.

 9. Ēd,ko gribi,ēd,ko redzi-ļoti pareizs un labs padoms.Paldies!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Piekabiniet arī kādu vagonu priekš tiem vēsturniekiem!

Rosība pēc četru gadu pauzes 

Otrdien Rīgā notika Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde, pēc kuras tās līdzpriekšsēdētājs, satiksmes ministrs Uldis Augulis žurnālistiem sacīja, ka izskatīti vairāki jautājumi. Latvija un Krievija vienojusies ciešāk sadarboties transporta jomā un nodrošināt kravu nepārtrauktību, līdz gada beigām iecerēts parakstīt līgumu par tiešajiem starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem. Puses vienojušās stiprināt sadarbību konteinerpārvadājumu jomā no Ķīnas uz Eiropu, izmantojot Krievijas un Latvijas infrastruktūru, kā arī līdz šā gada beigām sarīkot Latvijas un Krievijas vēsturnieku tikšanos, “lai diskutētu par abām valstīm svarīgiem vēstures jautājumiem”. Iepriekšējā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika pirms četriem gadiem – 2013. gada novembrī Maskavā.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+