×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Sajūta: pilnīgs rasols! Sējējs par hokeja čempionātu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas un citu izlašu spēles pasaules čempionātā Helsinkos klātienē vēro arī hokeja kluba “Rīgas Dinamo” ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs. “Var jau būt, ka es no hokeja neko nesaprotu,” komentējot mūsu izlases rezultātus, Normundam par daudziem galvenā trenera Teda Nolana lēmumiem atliek vien paraustīt plecus.

 

Ar viņu sarunājos tūlīt pēc izlases pirmajām trim spēlēm.

 

Palaida kapteini

– Ko dari Helsinkos?

– Te bija turnīrs bērniem, trīs dienas paskatījos, kā viņi spēlē. Apvienoju to ar pasaules čempionātu, te notiek arī KHL seminārs. Starptautiskās hokeja federācijas seminārs šogad būs Zviedrijā, domāju arī uz turieni aizbraukt. Reizi gadā interesanti satikties ar menedžeriem, jo sezonas gaitā tam nepietiek laika. Tāds hokeja tusiņš, par ko neraksta avīzēs.

– Vai tu arī noskati spēlētājus, ko piesaistīt Rīgas “Dinamo”?

– Jā, ir daži, kurus gribu paskatīties. Viena lieta, kā viņi spēlē klubos, otra – ko spēj izlasē ar citiem partneriem. Skatos konkrētus hokejistus, dažus – arī Latvijas izlasē. Vērot vienkārši tāpat nav jēgas, jo daudziem jau parakstīti līgumi. Eiropas spēcīgāko izlašu spēlētāji mums diemžēl nav pa kabatai.

– Kādi iespaidi par taviem interešu objektiem?

– Daži sevi parādījuši tīri atzīstami, redzēsim, kā risināsies sarunas ar viņu aģentiem. Daži apbēdinājuši, bet no sava blociņa viņu uzvārdus neizsvītroju. Mani interesē gan uzbrucēji, gan aizsargi. Konkrētus uzvārdus šobrīd nesaukšu.

– Kāpēc Rīgas “Dinamo” kapteini Mārtiņu Karsumu atdevāt Oļegam Znarokam?

– Sarunas par viņu bija jau ne pirmo sezonu. Mārtiņš pats izteica vēlēšanos, acīmredzot tur arī piedāvāja labāku līgumu. Ar viņu runāju vairākas reizes, vienojāmies, ka piekritīsim pārejai, lai pamēģina uzspēlēt pie čempioniem. Iespējams, tas Karsumam ir karjeras augstākais punkts. Labāko uzbrucēju, protams, sāpīgi zaudēt. Darījuma finansiālie aspekti lai paliek klubu starpā. Aug mums cita paaudze, gribētos, lai izaug jauni līderi.

– Runā, kāds no līderiem, kas agrāk aizgāja no Rīgas “Dinamo”, varētu atgriezties Rīgā.

– Šobrīd ir daudz neskaidrību. Šeit, Helsinkos, ir Jaroslavļas “Lokomotiv” ģenerālmenedžeris, un noteikti zinu, ka Miķelis Rēdlihs nākamsezon paliek tur. Par pārējiem neko nevaru komentēt.

(Nākamajā dienā pēc intervijas kļuva zināms, ka Rīgas “Dinamo” atgriezīsies bijušais komandas kapteinis Sandis Ozoliņš, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja Mitišču komandā “Atlant”. – I. S.)

– Izskanējis viedoklis, ka Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs var būt līderi tikai Rīgas “Dinamo”. Piekrīti?

– Tā notiek ne tikai ar mūsu hokejistiem. Nosacīti vājākā komandā esi līderis, bet spēcīgākā tev blakus ir tādi paši spēlētāji un daži arī labāki. Tev jāmēģina uzlēkt vēl augstāk, un tas nav vienkārši. Komandā, kurā nav tik labu hokejistu, vieglāk sevi parādīt. Dārziņš, Sprukts un Miķelis jau nav sākuši spēlēt sliktāk, tagad pat varbūt vairāk cenšas, bet uz tā fona neizceļas.

 

Nesaprot Nolanu

– Kāpēc Latvijas izlase Helsinkos zaudēja pirmajās trīs spēlēs?

– Sāpīga tēma. Redzēju pārbaudes spēles, tur jau radās pirmais satraukums, un, godīgi sakot, Helsinkos neredzu nekādas īpašas pārmaiņas. Nav izteiktu līderu, kas var gūt vārtus. Kaut ko jau iemet, bet… Ja austriešus trīs reizes izlaiž vienatnē pret vārtsargu, tad nav ko komentēt.

– Pietrūkst organizētības?

– Organizētības, spēles zīmējuma, katram sava uzdevuma zināšanas laukumā. Mums ir it kā labs treneris, bet dažus viņa gājienus neizprotu. Negribu kritizēt, bet, piemēram, Andris Džeriņš četras sezonas spēlē KHL un šī bija viņa labākā sezona. Andris ir izteikts centrs, šajā pozīcijā spēlējis visu mūžu. Mums Latvijā trūkst centru, taču viņu ieliek malā, bet Juri Štālu, kurš vienmēr bijis malējais, – centrā. Miku Indraši, kurš ir pietiekami ātrs un tehnisks, iespēlē centrā, līdz ar to viņam sasietas rokas, jo jāskrien atpakaļ. Tāda sajūta, ka ir pilnīgs rasols.

– Neizmantojam savus plusus un nespējam noslēpt mīnusus?

– Tieši tā. Var jau teikt, ka es neko no hokeja nesaprotu, bet šos lēmumus tiešām neizprotu. Var jau būt, ka Tedam Nolanam ir apslēptais plāns un turpmākajās spēlēs to redzēsim.

– Vai biji pārsteigts, ka Oskars Cibuļskis palika ārpus sastāva?

– Iespējams, ir tādi iemesli, kurus nezinām. Taču, ja aizsargs diezgan stabili spēlē vienā no spēcīgākajām līgām KHL, bet netiek sastāvā, kurā paņemti aizsargi, kas spēlē mazāk un tādās līgās, ko kartē nevar atrast, tad rodas lieli jautājumi.

– Kas mūs šajā čempionātā vēl var glābt?

– Kaut kas jāuzvar, bet būs ļoti sarežģīti. Francijas izlase nav saldais ēdiens, slovāki ar grūtībām apspēlēja vāciešus, taču tikai uz pretinieku kļūdu rēķina. Slovākiem ir meistarīgi, viltīgi un tehniski spēlētāji, kas izmantoja iedotās iespējas, bet vācieši tajā mačā izskatījās daudz mobilāki un labāki. Man viņi patika, mūsējiem būs ļoti grūti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+