×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Sajūtu nesēji – “Mākoņstūmēji”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Māris Aizpurietis, Haralds Stenclavs, Guntis Āboliņš, Jānis Silakalns, Jānis Dreiškins, Jānis Vilks. Ārpus kadra Mārtiņš Linde... un, protams, arī Kaspars Tīmanis, bet viņš reti nāk uz skatuves.

Pirms kāda laika grupa “Mākoņstūmēji” piedalījās aptaujā ar dziesmu “Pasaules gals”, bet 10. jūnijā grupa, kā paši saka, “atvēra” savu trešo albumu “Visas dziesmas”, kurā apkopots grupas veikums sešu gadu garumā. Arī uz albuma vāciņa 324 bildēs var redzēt grupas spilgtākās uzstāšanās un interesantākos notikumus šajos sešos gados.

Grupas līderis Māris Aizpurietis pirms albuma atvēršanas svētkiem atzīstas, ka ir mazliet apjucis, jo albums “Visas dziesmas” ir gan grupas trešais, gan otrais albums. “Nesaprotu, kā to saukt, varbūt vienkārši jāņem cipars nost. Savulaik, kad izdevām albumu “Kurmis aizpeld garām”, mēs mērķtiecīgi to nosaucām par otro albumu. Savukārt pirmais ir tas albums, kuru mēs neizdevām, kad sākām spēlēt, jo sākotnēji spēlējām citā žanrā – sevi meklējām, skatījāmies, ko spēlēt, pāris dziesmu ierakstījām… un tad atradām savu “PVN”. Tajā brīdī arī “Labvēlīgais tips” vairs tik aktīvi nekoncertēja un mēs apjautām, ka tā ir brīva niša. Pat ar “Labvēlīgo tipu” kopā mēs nevaram nodrošināt pieprasījumu, ka cilvēkiem vajag jautru mūziku, dzīvespriecīgus muzikantus,” smaidot teic Māris.

Grupai ir arī savs “Mākoņ-SKA” stils par ko Māris smejot teic: “Jā, iespējams, kaut kas savā ziņā līdzīgi ar “Tipu”, jo viņiem arī ir visvisādi stili. Mums ir ļoti daudz dziesmu tādā regejā, vieglā manierē spēlēti gabali un tāpēc arī radās tas “Mākoņ-SKA”. Negribam sevi ielikt nevienā lauciņā. Mēs spēlējam kaut ko… žanrs nav svarīgs. Nav svarīga pat kvalitāte, svarīgs ir vēstījums, fīlings, jautrība, ko nodot klausītājam. Ja mūs ieliek vienā žanrā, ir jākļūst par speciālistiem, jāsēž, jāklausās tikai tas un neko citu nevar darīt.”

Grupā apvienojušies astoņi mūziķi, kas spēlē katrs savu mūzikas instrumentu. Kad Mārim vaicāju par grupas aizsākumiem, viņš smaidot teic, ka aizsākumi bija kā labākajos amerikāņu filmu sižetos. “Sanāk kopā vienkārši cilvēki, kuri nemāk spēlēt. Man nav nekāda muzikālā izglītība, izņemot vienu gadu korī. Un tajā brīdī arī pārējiem nebija. Tagad mums jau ir diezgan spēcīgs muzikālais fons. Bundzinieks Mārtiņš Linde (“Zodiaks”, “Otra puse”), kurš ir krietni pieredzējis, Haralds Stenclavs spēlēja “Labvēlīgajā tipā” un vēl vismaz piecos sastāvos, abi pūtēji mums ir pedagogi, katrs māca savu instrumentu. Līdz ar to esam pieaudzējuši muzikālo kvalitāti. Mārtiņš daudz kur spēlē, tādēļ mums nākas rēķināties, ka viņš daudz kur netiek, bet varbūt tas nav svarīgākais. Ir Latvijā daudz muzikantu, kas vajadzības gadījumā var aizvietot, un arī citiem lieliem sastāviem tieši tāpat notiek,” teic Māris.

Zīmīgs ir grupas jaunā albuma nosaukums “Visas dziesmas”, par ko Mārim ir savs stāsts: “Daudzi izdod “Labākās dziesmas”, mēs domājām, ka jābūt savādākiem. Pirmo albumu mēs izdevām fleškā. Diska formā tā nebija. Tad bija jautājums, ko darīt ar šo albumu, jo gribas kaut ko atšķirīgu. Ja mēs nepiedāvājam muzikāli Bēthovena cienīgu sniegumu, mēs piedāvājam kaut ko savādāku – ko citi nav darījuši. Kaut kādā tādā mistiskā veidā nonācām pie domas, ka neviens jau nav izdevis visu dziesmu izlasi, ir labāko dziesmu izlase, bet visu dziesmu izlases nav. Diska formā var ierakstīt visas dziesmas. Gan pirmais albums, gan jaunais albums ir pilns. Nav jādomā, ka ir pusierakstīts disks.” Jaunajā diskā apkopoti 22 ieraksti, jo pāris dziesmu ir ierakstītas dažādās versijās.

Māris neslēpj, ka viņi atkal būtu gatavi kaut ko piedāvāt šlāgeraptaujai. Tikko bijām Saldus šlāgermaratonā. Ejam pie cilvēkiem, rādām, kas mums ir. Šovbizness tādā ziņā ir skarbs. Ja par sevi neatgādini, tevi aizmirsīs. Nav runa tikai par jaunajām grupām, tieši tas pats var notikt ar jebkuru sen zināmu grupu. Tāpēc ir svarīgi laiku pa laikam izdot albumu vai uzrakstīt jaunu dziesmu, vai kaut kur parādīties, lai cilvēki tevi atceras,” neslēpj Māris.

Lai arī vasarā nav plānota albuma koncerttūre – grupai uzstāšanās būs. “Vasarā mums šobrīd ir ko darīt. Jāņos būsim Mārupē, tad 2. jūlijā Jaunpiebalgā skolas salidojumā, Carnikavā 9. jūlijā Zvejnieksvētkos. Ierakstām albumus tāpēc, lai kaut kur uzspēlētu, bet tā foršā sajūta gan mums pašiem, gan, es ceru, arī publikai ir koncertā,” smaidot teic Māris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+