Māksla

Sajūtu vibrācijas “Baltajā Naktī” Esplanādē 0

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā Nakts” ietvaros radoši interaktīvā platforma “Sajūtu Konteineri” pie kultūras vasarnīcas “Esplanāde 2014” aicina ikvienu dalīties savās sajūtās un kopīgi ar koklētāju Laimu Jansoni un mākslinieci Inesi Vēriņu veidot multimediālu mākslas performanci.

 

Jau no 15. augusta rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir bijusi iespēja apmeklēt Rīga 2014 projekta Sajūtu Konteineri platformu Esplanādē. Pateicoties apmeklētāju lielajai atsaucībai, Sajūtu Konteinerā, gluži kā Dainu Skapī, katru dienu tiek atstāti desmitiem stāstu, kas kādā dzīves brīdi cilvēkiem ir likuši skudriņām skriet pa muguru.

“Baltajā naktī” projekta radošajai komandai pievienosies māksliniece Inese Vēriņa un koklētāja Laima Jansone, kuras uzklausīs apmeklētāju stāstus un tos ietērps mūzikā un video projekcijās, veidojot unikālu, improvizētu performanci. Sajūtu Konteiners būs atvērts visa vakara garumā, savukārt mākslas performance paredzēta no plkst. 22.30-23.30.

“Mēs jūtamies patiesi aizkustināti, ka projekts Sajūtu Konteineri ir uzrunājis cilvēkus. Katru dienu mēs saņemam tik daudz stāstu un emociju, kurās arvien biežāk pamanām paralēles ar mūsu stāstiem. Droši varam teikt, ka Sajūtu Konteinerā pamazām veidojas emociju kodols. Projekta laikā cenšamies atrast sajūtu kodu un nākamgad Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 projekta ietvaros mēs to ietērpsim 3D tehnoloģijās. Ar interaktīvimultimediāliem risinājumiem parādīsim sajūtas, kas mūs vieno un aicināsim uz 3D Sajūtu Karnevālu. Aicinu visus Baltajā Naktī izmantot izdevību un atstāt savu nospiedumu šajā projektā,” par procesu portālam “LA.” pastāstīja projekta vadītāja un Jura Podnieka studijas direktore Antra Cilinska.

Multimediālas mākslas performances viena no dalībniecēm būs latviešu koklētāja Laima Jansone. Savā mūzikā viņa apvieno tradicionālās kokles skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām. 2011. gadā Jansone kļuva par pirmo Latvijas mūziķi, kuras uzstāšanās tika iekļauta lielākā un ietekmīgākā pasaules mūzikas gadatirgus WOMEX oficiālajā programmā, pēc kuras jaunā mūziķe saņēma sajūsmas pilnas atsauksmes.

Koklētājai Jansonei pievienosies māksliniece un filmu režisore Inese Veriņa. Māksliniece performances laikā ar projekciju palīdzību atspoguļos tās sajūtas, ko nodos garāmgājēji un Sajūtu Konteineri apmeklētāji. Veriņa studējusi vizuālo komunikāciju Rīgā un filmu režiju Zviedrijā.

 

LA.lv