×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Sāk applūst zemākās palienes Aiviekstes krastos

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākās upēs ir palielinājies ūdens līmenis un sākušas applūst zemākās palienes Aiviekstes krastos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Upēs ir novērojamas ūdens līmeņa svārstības – ir vērojama gan līmeņa celšanās, gan arī krišanās. Daugavā no augšteces līdz Verhņedvinskai ūdens līmenis paaugstinājies par 1 līdz 12 centimetriem diennaktī, bet Vaikuļānu-Jersikas posmā tas kāpis par 3-9 centimetriem diennaktī. Neliela ūdens līmeņa pazemināšanās ir novērota Piedrujas-Daugavpils posmā un pie Jēkabpils – par 1 līdz 7 centimetriem diennaktī, bet Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Pļaviņām – par 72 centimetriem diennaktī.

Ogrē ūdens līmenis ir samazinājies par diviem līdz četriem centimetriem, Lielajā Juglā pie Zaķumuižas – par 24 centimetriem, Gaujā – par 1 līdz 10 centimetriem, bet Ventā pie Vārdavas – par 5 centimetriem. Ūdens līmenis ir paaugstinājies Daugavā pie Andrejostas, Gaujā pie Carnikavas un Lielupes posmā no Staļģenes līdz Kalnciemam – par 6 līdz 20 centimetriem.

Novērojumi liecina, ka Daugavā pie Suražas, Zeļķiem un Pļaviņām ir ledus sega ar lāsmeņiem. Citviet ir vērojama reta vižņu iešana, bet daudzas upes jau ir brīvas no ledus, piemēram, Lielupe, Venta pie Kuldīgas, Mēmele un Gauja posmā no Valmieras līdz Carnikavai.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6
Alūksne +3.7
Daugavpils +6.2
Saldus +2
Liepāja +6.9
Jelgava +5
Ventspils +6.8
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+