×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Sāk atjaunot arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcu

Foto: Wikimedia commonsFoto: Wikimedia commons

Šoruden ekspluatācijā nodota atjaunotā Aspazijas vasarnīca, bet, tuvojoties Latvijas simtgadei un Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai, sākta arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcas ēku kompleksa J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā, atjaunošana, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ).

VNĪ noslēdza līgumu ar personu apvienību SIA “Baltic Builders Alliance” un SIA “Velve-AE” par Raiņa un Aspazijas vasarnīcas renovācijas un restaurācijas darbu veikšanu. Darbus plānots pabeigt līdz 2016. gada februārim. Līdz tam paredzēts veikt pilnīgu kompleksa ēku atjaunošanu un teritorijas labiekārtošanas darbus, muzeju kompleksā iedzīvinot to laiku, kad tajā dzīvoja Rainis un Aspazija.

Lai arī muzejs restaurācijas darbu laikā būs slēgts apmeklētājiem, 2015. gada maijā vasarnīcā plānota Restaurācijas darbnīca, kuras laikā, piedaloties Norvēģijas un Latvijas amatniekiem, tiks restaurēti ēku kompleksa koka logi un durvis. Savukārt 2015. gada septembrī Raiņa un Aspazijas 150. gadu jubilejas svinību ietvaros tiks rīkota atvērto durvju diena – dārza svētki.

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteiktā projekta “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros atjaunošanas darbi plānoti arī Raiņa un Aspazijas muzeja ēku kompleksā Baznīcas ielā 30, Rīgā, un Raiņa muzejā “Tadenava” Jēkabpils novada Dunavas pagastā, lai nodrošinātu kultūras mantojuma saglabāšanu un kvalitatīvu kultūras pakalpojumu pieejamību sabiedrībai. Visos muzejos tiks izveidotas mūsdienu prasībām atbilstošas ekspozīcijas, kurās tiks iekārtotas dzejnieku memoriālās telpas, kā arī izveidotas laikmetīgas ekspozīcijas ar mūsdienu mediju iespējām.

Projekts jāpabeidz līdz 2016. gada 30. aprīlim, un tā kopējās izmaksas ir 2 562 340 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+