Mobilā versija
Brīdinājums +12.5°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Sāk atjaunot Lielvārdes luterāņu baznīcu

Foto: Wikimedia commonsFoto: Wikimedia commons

Lielvārdes luterāņu baznīcā sākušies būvdarbi. Tuvāko mēnešu laikā SIA “AZ būve” strādnieki atjaunos un krāsos baznīcas fasādi, remontēs un krāsos baznīcas jumtu, kā arī nomainīs trīs logus lūgšanu zālē, portālam LA.lv pavēstīja projekta vadītāja Egija Sniedzīte.

Fasādes atjaunošanas darbus vada restaurators Normunds Putniņš, savukārt būvdarbu izpildi kontrolē būvuzraugs Dzintars Gailītis.

Būvdarbu veikšanas vajadzībām ap ēku ir izvietoti norobežojumi, tomēr baznīca netiks slēgta un tā ik dienu ir pieejama apmeklētājiem, stāsta Sniedzīte.

Lielvārdes luterāņu baznīca ir celta 1747. gadā, un tai piešķirts valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss. Baznīcā atrodas arī ērģeles un vairāki vērtīgi valsts nozīmes mākslas pieminekļi – altārglezna, baznīcēnu soli un kancele, kuru saglabāšanas būtisks nosacījums ir labā tehniskā stāvokli uzturēta ēka.

Kopējās būvdarbu izmaksas ir 49 883,66 eiro, no tām 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, bet 15% ir Lielvārdes evaņģēliski luteriskās draudzes līdzfinansējums.

Būvdarbi notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Lielvārdes luterāņu baznīcas saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes uzlabošana” ietvaros.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+