Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Sāk Baltijas mēroga programmu IT nozares stiprināšanai0

Foto – Shutterstock

23. septembrī Latvijas Universitātes un “Microsoft” Inovāciju centrs (LUMIC) sadarbībā ar “Emergn” atklāj jaunu Microsoft Azure mācību programmu izstrādātāju kopienai. Programmas mērķis ir uzrunāt tos gandrīz 80 000 speciālistu lielās Baltijas izstrādātāju kopienas pārstāvjus, kurus interesē risinājumu izstrādāšana mākoņtehnoloģiju vidē.

Programma piedāvās rīkus izstrādātāju prasmju pilnveidošanai piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas, blokķēdes, kā arī stiprinās modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

“Latvijā, Baltijā un Eiropā trūkst kvalificētu izstrādātāju, bet viņu pieejamība ir priekšnoteikums tehnoloģiju inovācijām un ekonomikas digitālajai transformācijai. Mēs sapratām, ka tehnoloģiju nozares līderiem arī pašiem ir jāiesaistās izstrādātāju kopienas stiprināšanā un kompetences pilnveidošanā, tāpēc ar partneri Emergn uzsākām šo programmu LUMIC ietvaros,” stāsta “Microsoft” vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa.

“Sadarbības ietvaros mūsu uzdevums būtu dalīties ar savām zināšanām un veidot izpratni, ka mūsu gadsimtā mākoņtehnoloģiju jēdziens vairs nav svešs termins nevienam, ka iespējas, ko piedāvā mākslīgais intelekts ir aptveramas un pielietojamas ļoti plašā aspektā ne tikai tehnoloģiju cilvēkiem. Esam gatavi šai sadarbībai, ko sniedz pozitīvs atgriezeniskās saiknes galarezultāts,“ komentē uzņēmuma “Emergn” Mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs Aldis Ērglis.

Programmas ietvaros vairāku mēnešu garumā notiks mācības, hakatoni un meet-upi piecos virzienos – lielie dati un analītika, lietu internets, modernas datu noliktavas, mākslīgā intelekta platformas un blokķēdes, vienlaikus stiprinot arī modernu programmatūras izstrādes procesu attīstību organizācijās.

Programmas atklāšana Latvijā notiek 23.septembrī. Ikviens interesents var uzzināt vairāk par atklāšanas pasākumu un programmas piedāvātajām iespējām, elektroniski reģistrējoties Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra Facebook lapā. Pēc pasākuma dalībnieki aicināti pievienoties «DotNetConf 2019» konferences tiešraidei no Redmondas.

Uzziņa:

Saistītie raksti

«DotNetConf» ir globālās izstrādātāju kopienas virtuāla konference, kas šogad norisināsies no 23.-25. septembrim. Konferenci organizē izstrādātāju platforma .NET sadarbībā ar “Microsoft”.

LUMIC tika izveidots 2017. gadā septembrī ar mērķi stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, lai īstenotu eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā. LUMIC ir pieejams ikvienam interesentam, sniedzot iespēju piedalīties semināros, pētījumos un projektu izstrādē, sākot no idejas līdz tās īstenošanai.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Elektroniski var iegādāties biļetes arī braucieniem savienotā vilcienu maršrutā
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Tiešraide. LMT Tehnoloģiju diena 2019
Tiešraide 7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“SEB bankā” darbu sācis virtuālais klientu konsultants
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Tā nav ticība, bet apmātība!” Speciālisti par šausmīgo gadījumu Jelgavā, kad mira māte un bērns 1
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Kariņš izdod rezolūciju Viņķelei
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sākas kamaniņu sezona – Dārznieks izcīna otro vietu Nāciju kausā
55 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Dainis Lemešonoks: Nepieciešamība apvienot farmācijas “milžus”. Vai Kariņam būs dūša?
2 stundas