×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Sāk darboties portāls legāla satura meklēšanai Latvijā (1)

Ekrānšāviņš no nemdrosi.lvEkrānšāviņš no nemdrosi.lv

Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju (EUIPO) ir izveidojusi interneta portālu “Ņem droši!“, kurā iespējams viegli un ātri meklēt likumīgi izplatītu saturu, nodrošinot vienotu piekļuvi Latvijā pieejamām legāla satura mājaslapām, šodien informē KM.

Legāla satura – mūzikas, filmu, e-grāmatu, videospēļu – meklēšana tiešsaistē var būt sarežģīta. Bieži mājaslapas, kurās ievietots nelegāls saturs, izskatās ļoti līdzīgas legālajām mājaslapām, tāpēc ir grūti saskatīt atšķirības starp to, kas tiek piedāvāts likumīgi un kas ne. EUIPO pētījumi liecina, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes.

Portālā “Ņem droši!” var atrast mājaslapas, kurās tiešsaistē tiek piedāvāts digitālais saturs (mūzika, filmas un televīzija, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides) un kuras atbilstoši Kultūras ministrijas noteiktajiem kritērijiem var tikt uzskatītas par legālām. Tas, ka kāda mājaslapa, kura piedāvā piekļuvi digitālajam saturam, nav norādīta portālā “Ņem droši!”, vēl nenozīmē, ka tā ir nelegāla. Kultūras ministrijai vienkārši var vēl nebūt informācijas par šo mājaslapu vai tās īpašnieki var nevēlēties to norādīt portālā, bilda KM komunikāciju speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Portāls “Ņem droši!” arī sniedz pārskatu par legālā satura pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Portālā atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “EUIPO pētījumi liecina, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes.”
    Vai visp. kāds tādas ir meklējis? Un cik?

Draugiem Facebook Twitter Google+