×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Sāk eksportēt Latvijas ainavas

Foto - Ilva MisiņaFoto - Ilva Misiņa

Pateicoties biznesa inkubatora “Magnus” atbalstam, šomēnes uzņēmums SIA “Anigma” nosūtījis pirmās fotopuzles uz Nīderlandi. Uzņēmuma īpašniece Lelde Dedumete puzles gatavo ar Latvijas pilsētu un dabas attēliem, personalizētās un arī korporatīvās.


 

Kad pērn pēc Vidzemes Augstskolas Tūrisma nodaļas beigšanas vajadzējis izlemt, ko darīt, Lelde ģimenē pārrunājusi darba iespējas un izlemts sākt visai savdabīgu biznesu: “Nolēmām, ka es gatavošu puzles. Tā kā to likšana ir visas ģimenes vaļasprieks, jau agrāk bijām ievērojuši, ka tirdzniecībā nav tādu ar Latvijas dabas skatiem. Tēvs palīdzēja izstrādāt biznesa plānu, deva padomus, kā reģistrēt savu uzņēmumu, un tālāko atbalstu jau guvu biznesa inkubatorā, kur joprojām īrēju telpas. Saņēmu arī Hipotēku bankas finansējumu jaunajiem uzņēmējiem un sāku darboties.”

Leldei pašai patīk apceļot Latviju un arī tālākas vietas un vienmēr līdzi ir fotoaparāts, tādēļ nav problēmu izvēlēties gatavojamās puzles tematiku. Galvenokārt tie ir dabas skati, kas tiek pieprasīti arī tirgū. Nereti gadoties pat pārsteigumi, ka cilvēki ierauga savai dzīvesvietai tuvumā zināmu ainavu, kas saliekama puzlē.

Savdabīgākas ir puzles – suvenīri, ko pasūta pašvaldību tūrisma centri. Šīs puzles ir dažāda izmēra un attēlā parasti ir pilsētas vai novada raksturīgākā vieta. Otra tematika, kas, Leldei pateicoties, nākusi modē, ir korporatīvās dāvanas puzles veidā. Piemēram, uzņēmuma kādas vietas skats un logo. Trešās – ļoti individuālas – ir puzles vienā eksemplārā, ko pasūta pēc atbilstošas foto­grāfijas.

Kad Lelde maksimāli apguvusi tehnoloģiju teoriju, sākusi meklēt pužļu ražošanas iekārtas: “Eiropā neko atrast neizdevās, tāpēc pirku Kanādā. Iekārta patlaban ļauj izgatavot deviņu lielumu puzles ar gabaliņu skaitu no deviņiem līdz pat 756. Tos tad sapakoju plastmasas maisiņos un ielieku atbilstoši noformētā kastītē. Līdztekus iekārtas meklējumiem radās jautājums, kā izdrukāt attēlus ļoti liela izmēra pužļu gatavošanai. Tādēļ nopirku arī ploteri, ar kuru varu gan izdrukāt bildes pužļu vajadzībām, gan piedāvāt lielformāta drukas pakalpojumus. Tādējādi pilnīgi nejauši man radās vēl viens biznesa virziens.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+