×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Sāk filmēt ”Pelnu sanatoriju” par Pirmo pasaules karu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

''Pelnu laboratorija''

Sācies darbs pie Dāvja Sīmaņa režisētās filmas ”Pelnu sanatorija” filmēšanas, kurā galveno lomu atveido Vācijā pazīstamais kino, TV un teātra aktieris Ulrihs Mattes.

Saskaņā ar filmēšanas plānu, filmēšana sākas Rīgā, pēc tam turpināsies Liepājā, Krimuldā, Kabilē un Lazdonā, portālam LA.lv pastāstīja ”Studija Lokomotīve” pārstāve Liene Ančupāne.

Mākslas filma ”Pelnu Sanatorija” top pēc Dāvja un Tabitas Sīmaņu oriģinālscenārija. Filma stāsta par racionālu vācu militāro ķirurgu Ulrihu, kurš I pasaules kara nobeigumā ierodas nošķirtā Kurzemes piekrastes nomalē – bijušajā tuberkulozes slimnieku sanatorijā– un šajā kara paslēptajā nostūrī atgūst cilvēcību, glābjot mežonīgu un visu pamestu zēnu.

Režisors Dāvis Sīmanis par filmu teic: “Man ir svarīgi, ka stāsts atgriež mūs gadsimtu senā vēsturē, lai atgādinātu par aukstas racionalitātes bīstamo dabu. Tā ir kā personīga terapija, kas filmas gaitā ļauj atklāt paša pragmātiskā ārsta iekšējo slimību un ārstēt to, lai tādējādi atgrieztu viņā un visos citos tik nepieciešamo savstarpējo empātiju un humānismu. Un tas var notikt tikai pateicoties brīnumam; šoreiz maza bērna veidolā.”

Galvenajā lomā izvēlētais aktieris Ulrhs Mattes līdz šim starptautisku ievērību guvis ar lomu filmā ”Bunkurs” par Hitlera pēdējām dienām, kā arī par sniegumu filmā ”Devītā diena”, kad tika nominēts Eiropas kino balvai.

Filmā ”Pelnu sanatorija” citas lomas atveidos aktieri Leonīds Lencs, Agnese Cīrule, Dmitrijs Javlovs, Pēteris Liepiņš, Toms Liepājnieks un Marīna Janaus.

Filmas uzņemšanu atbalsta Latvijas Nacionālais Kino Centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Valsts piešķirtais finansējums ir 142 277 lati.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik interesanta dāvana latviešiem par 1. pasaules karu. Ja, ja, Latvijā ne tikai maugļus var sastapt un tāpēc visām šīm organizācijām , kas atbalsta šādas nevienam nevajadzīgas filma, neko neizsakošas protams nav argumentu par labu Dvēseļu pitenim. Nožēlojami.

Draugiem Facebook Twitter Google+