×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Sāk gatavoties referendumam pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014.gada

sieviete_uz_cela

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sāks darbu pie referenduma sagatavošanas, lai nepieļautu strauju pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, ja Saeima neņems vērā iepriekš saskaņoto lēmumu par pensionēšanas vecuma paaugstināšanu no 2016.gada.

Kā aģentūru LETA informēja LBAS sabiedrisko attiecību vadītāja Sanita Lorence, LBAS ārkārtas valdes sēdē vakar atkārtoti izskatīja jautājumu par grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”.

“LBAS viedoklis ir stingrs – joprojām uzskatīt par pamatotu iepriekšējo, savstarpēji saskaņoto lēmumu: uzsākt pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2016.gada. Turklāt LBAS uzskata, ka tas jāveic ar mērenu soli – trīs mēneši gadā, lai 65 gadu pensionēšanās vecumu Latvijā sasniegtu 2028.gadā,” par ārkārtas valdes sēdē lemto stāsta Lorence.

Viņa atgādina, ka paralēli LBAS turpina vēstuļu akciju par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2016.gada, un aicina visus būt aktīviem un tajā iesaistīties. Vēstule atrodama LBAS mājaslapā “www.arodbiedribas.lv”, tajā jāieraksta savs vārds, un tad, nospiežot “sūtīt”, tā automātiski aizceļo uz Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) e-pastu. Turpat iespējams vēstuli izdrukāt, lai to nosūtītu uz Saeimu pa pastu.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē rīt, 18.aprīlī, sāks skatīt valdības iesniegtos grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz no 2014.gada paaugstināt pensionēšanās vecumu.

Risinot ar sabiedrības novecošanos saistītās problēmas, likumprojekts paredz pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu gan vīriešiem, gan sievietēm, līdz 2020.gadā tas sasniegs 65 gadu vecumu.

Vienlaikus valdības izstrādātie likuma grozījumi paredz paaugstināt minimālo apdrošināšanas stāžu, kas nepieciešams, lai iegūtu tiesības uz valsts vecuma pensiju. 2014.gadā to plānots paaugstināt no 10 līdz 15 gadiem, bet 2020.gadā – līdz 20 gadiem.

Komisijas sēdē aicināti piedalīties pārstāvji no Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas, Tiesībsarga biroja, Latvijas Pensionāru federācijas, Latvijas Senioru alianses, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības.

Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks 18.aprīlī plkst.10 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+