Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
14. septembris, 2016
Drukāt

Sāk izmeklēšanu pret EK eksprezidentu Barozu

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Žozē Barozu

Francijas prezidents Fransuā Olands paudis atbalstu Eiropas Komisijas sāktajai izmeklēšanai par iepriekšējā EK prezidenta Žozē Barozu darbu ASV bankā “Goldman Sachs”, lai noskaidrotu, vai tādējādi nav pārkāptas Eiropas Savienības  ētikas vadlīnijas.

Pašreizējais EK prezidents Žans Klods Junkers pirmdien paziņoja par izmeklēšanu pret Barozu par viņa jauno padomnieka amatu breksita seku jautājumā. Banka “Goldman 
Sachs” nolīga Junkera priekšteci par Londonā izvietotā “Goldman Sachs International” – bankas lielākā meitasuzņēmuma – prezidentu bez izpildvaras funkcijām. Barozu lēmums pieņemt darbu “Goldman Sachs” izpelnījies skaļu kritiku. “Zinot, ka “Goldman Sachs” darbības bija viens no iemesliem grūtībām, ar ko saskārāmies finanšu krīzes laikā, tas attaisno procedūru, ko Junkers ir sācis,” paziņoja Olands, kurš iepriekš Barozu lēmumu nodēvēja par “morāli nepieņemamu”. Barozu bija Portugāles premjerministrs no 2002. līdz 2004. gadam, bet pēc tam kļuva par EK prezidentu. Šo amatu viņš pameta 2014. gadā. EK regulas nosaka, ka komisāri paliek atbildīgi EK priekšā 18 mēnešus pēc sava amata termiņa beigām. Barozu šis laika posms jau ir pagājis.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+