×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Sāk izmeklēšanu pret Sarkozī

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas izmeklētāji sākuši darbu, lai noskaidrotu, vai nu jau gāztais Muamara Kadafi režīms Lībijā sponsorēja Nikolā Sarkozī prezidenta vēlēšanu kampaņu 2007. gadā, informē ziņu aģentūra “AFP”.

Jau martā pret Sarkozī tika sākta izmeklēšana apsūdzības par to, ka viņš pieņēmis nelikumīgus ziedojumus no Francijas bagātākās sievietes 90 gadus vecās Liliānas Betenkūras – “L’Oreal” mantinieces.

Pirmās apsūdzības par naudas pieņemšanu no Lībijas bijušā diktatora Kadafi parādījās jau 2011. gadā, kad NATO iznīcinātāji sāka Lībijas bombardēšanu. Toreiz Kadafi dēls Seifs al Islāms paziņoja, ka Sarkozī no viņa tēva pieņēmis “miljoniem dolāru” priekšvēlēšanu kampaņas sponsorēšanai. Bet pērnajā decembrī ar līdzīgām apsūdzībām klajā nāca arī Libānas uzņēmējs Ziads Takiedine, kurš ilgi biznesa vidē bijis vidutājs starp Franciju un Tuvo Austrumu valstīm. Takiedine apgalvojis, ka viņam ir rakstiski pieradījumi, ka Sarkozī kampaņu “bagātīgi” sponsorēja Tripole un ka Kadafi turpināja dot naudu Sarkozī arī pēc ievēlēšanas prezidenta amatā. Sarkozī kategoriski noraida viņam izvirzītās apsūdzības.

Iepriekš Sarkozī devis mājienus, ka viņš varētu startēt 2017. gadā gaidāmajās Francijas prezidenta vēlēšanās. Tiesa, kā norādījuši vairāki franču politiskie apskatnieki, tas būs atkarīgs no šo izmeklēšanu iznākumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+