Latvijā
Sabiedrība

Sāk kriminālprocesu par nepienācīgu bērnu aprūpi filiālē „Rīga”0

Foto – Shutterstock

Ir uzsākts kriminālprocess par Krimināllikuma 171.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu par iespējamo aizbildņa tiesību ļaunprātīgu izmantošanu valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Rīga” filiālē „Rīga”, portālu LA.lv informēja Labklājības ministrija (LM).

Jau iepriekš ziņots, ka Labklājības ministrija rosinātajā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) un biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” veiktajā pārbaudē VSAC “Rīga” filiālē “Rīga” konstatēts, ka netiek nodrošināta bērnu pienācīga aprūpe.

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par VSAC “Rīga” filiāles “Rīga” vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata. Savukārt pret VSAC „Rīga” direktori Inesi Pauderi ierosinātas jau trīs disciplinārlietas: divās no tām izteikts rājiens, trešajā lēmums tiks pieņemts tuvākajā laikā. Gan Ziņiņa, gan Paudere ir iesniegušas tiesā prasības, kurā lūdz atcelt ministrijas rīkojumus.

Pēc labklājības ministra Jāņa Reira vārdiem, VBTAI vērsies policijā, lai izvērtētu, vai nav pārkāptas aizbildnības tiesības vai pilnvaras uz bērnu. “Iestādes vadītājs ir aizbildis bērnam, un viņam par bērnu jārūpējas tādā pašā līmenī kā vecākam,” uzsvēra ministrs.

Saistītie raksti
LA.lv