×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Sāk kriminālprocesu par ugunsgrēku naftas bāzē Jelgavā

LETALETA

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu saistībā ar šodien Jelgavā, SIA “Danfort” naftas bāzē, notikušo ugunsgrēku, informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

 

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”.

Tikmēr negadījumu no darba tiesību aspekta izmeklēs Polijas Darba inspekcija, pastāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Vincevs skaidroja, ka SIA “Danfort” ir Polijas uzņēmums un cietušais ir Polijas pilsonis, tāpēc izmeklēšanu ar VDI atbalstu izmeklēs Polijas Darba inspekcija.

Kā ziņots, izsaukumu par ugunsgrēku Aviācijas ielas naftas bāzē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma ap plkst.10.17. Noskaidrojās, ka autocisternas uzpildes laikā notikusi eksplozija, kā rezultātā aizdegās nojume virs cisternas. Autocisternas tilpums ir 24 tonnas.

Ugunsgrēks izsludināts par paaugstinātas bīstamības, un uz notikuma vietu devās 11 ugunsdzēsēju automašīnas no Rīgas, Jelgavas, Dobeles un Olaines.

Plkst.11.43 ugunsgrēks likvidēts, un Jelgavas iedzīvotājiem situācija nav bīstama. Satiksme uz laiku slēgtajā ielas posmā gar naftas bāzi ir atjaunota. Kopējā degšanas platība bija 180 kvadrātmetri – cisterna dega 30 kvadrātmetru, bet nojume – 150 kvadrātmetru platībā.

Dzēšanā ugunsdzēsēji izmantoja putas – cisterna piepildīta ar putām un apkārtne arī ierobežota ar putām.

Negadījumā cieta autocisternas vadītājs – Polijas pilsonis. Viņš guvis nelielus apdegumus un jau drīzumā plāno atgriezties dzimtenē, kur ārstēsies ambulatori, informēja Jelgavas pilsētas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā.

Tikmēr uzņēmums apturējis naftas bāzes darbu un veiks atkārtotas aprīkojuma pārbaudes.

Savukārt SIA “Danfort” valdes loceklis Antons Pivņuks biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš norādīja, ka patlaban nav skaidrības, kāpēc negadījums noticis, līdz ar to esot jāpaļaujas uz policijas un ugunsdzēsēju darbu, lai to noskaidrotu.

Pivņuks uzsvēra, ka uzņēmumā pat nav versiju, kādi apstākļi varētu būt vainojami notikušajā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+