×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Sāk kriminālprocesu par uzaicinājumiem piedalīties “Krievu maršā” (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Biedrības "Rodina" rīkotais gājiens no Strēlnieku pieminekļa līdz Uzvaras piemineklim.

Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu par publiskajiem uzaicinājumiem piedalīties biedrības “Rodina” 9.maijā plānotajā gājienā “Krievu maršs”, kuru gan tiesa neatļāva rīkot.

DP aģentūrai LETA apstiprināja, ka DP ir uzsākusi kriminālprocesu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu. Šajā kriminālprocesā šobrīd nevienai personai nav piemērots nekāds procesuālais statuss.

Jau ziņots, ka biedrība sociālajos tīklos izplatītajā uzaicinājumā uz “Krievu maršu” tika paudusi, ka krievi ir Latvijas senākā pamatiedzīvotāju tauta un krievu valoda ir Latvijas valsts valoda. Tāpat paziņojumā bija minēts, ka Rīgā 60% iedzīvotāju ir krievi, bet valstī kopumā – 40%. “Rīga – mūsu pilsēta, Latvija – mūsu zeme. Krievi nepadodas!” teikts aicinājumā.

Biedrības mājaslapā bija atrodami Tatjanas Ždanokas izteikumi, ka “saskaņa ir ilūzija, nepieciešami protesti”, kā arī Iļjas Kozireva apgalvojumi, ka “ar ienaidniekiem nav jēgas veikt pārrunas, izņemot pārrunas par padošanos”. “Mūsu ienaidnieki ir apņēmušies veikt asimilāciju līdz pēdējam cittautietim, neielaižoties ar mums pārrunās. Saprotot, ka mums ir darīšana ar ienaidniekiem, mums ir ievērojami vieglāk izvēlēties,” bija teikts Kozireva publicētajā paziņojumā.

Reaģējot uz musinošajiem uzsaukumiem, dzejniece Liāna Langa, īstajā vārdā Liāna Bokša, tika vērsusies DP, aicinot nepieļaut krievu maršu 9.maija pasākumos Rīgā.

DP vērsās arī bijusī Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, kura norādīja, ka “Krievu maršs” savā aicinājumā izmanto melīgu propagandu, kuras saturs mudina uz agresīvu un mērķtiecīgu rīcību. Tāpat biedrības mājaslapā ievietota videofilma, kas sagroza Latvijas vēstures faktus, un aicinājumi atgūt it kā krievu zaudētās tiesības Latvijā.

Rīgas pašvaldība saņēma negatīvu DP atzinumu par biedrības “Rodina” ieplānoto “Krievu maršu” un pašvaldība pasākumu neatļāva. Pašvaldības lēmumu nemainīja arī tiesa.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Krievijas militārās varenības demonstrācija (sk.foto) pašā Rīgas centrā??

  2. Kas tad esam MĒS????! Atbildēt

    Kur palikusi MŪSU pilsēta un MŪSU zeme?

  3. …nu neticu, ka mūs policija šo lietu pabeigs ar tiesu un notiesājošu spriedumu…

  4. Šitos gan jāpašķiro,kuru izsūtīt,bet dažus sodīt.Pietiks paciest viņu maurošanu,ja nepatīk mierīgi dzīvot LAtvijā,lai lasās uz savu mīļo Krieviju,tur nevajadzēs bļaustīties,jo tur ir tik labi……

Draugiem Facebook Twitter Google+