×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Sāk kriminālprocesu pret 18.novembra karodziņa dedzinātāju

Ekrānšāviņš no YouTube.comEkrānšāviņš no YouTube.com

Drošības policija (DP) noskaidrojusi jaunieti, kurš 18.novembra svētku uguņošanas laikā mēģināja aizdedzināt papīra valsts karodziņu. DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai BNS teica, ka persona ir noskaidrota un par karodziņa dedzināšanas faktu ir sākts kriminālprocess par valsts simbola zaimošanu. Jaunieša personību, nodarbošanos un viņa attieksmi DP pagaidām neatklāj.

Jaunietim lietā piemērotais statuss ir persona, pret kuru sākts kriminālprocess, piebilda DP pārstāve.

Krimināllikums par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai par citu šā valsts simbola zaimošanu paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Jau ziņots, ka pēc svētkiem internetā kāda latviski runājoša jauniete ievietoja pašas nofilmēto videomateriālu, kurā redzams, kā Rīgā krieviski runājošs jaunietis 18.novembra svētku uguņošanas laikā ar šķiltavām mēģina aizdedzināt no papīra veidotu valsts karodziņu, kuri svētkos bija izdalīti iedzīvotājiem.

Izskanējis, ka video publiskotājai internetā draudēts ar izrēķināšanos. Jauniete aģentūrai BNS pastāstīja, ka oficiālu iesniegumu par draudiem vēl nav uzrakstījusi, taču DP ir nodota elektroniskā pasta vēstule, kurā draudi izteikti.

Latvijas valsts karoga likumā teikts, ka valsts karogs ir karmīnsarkans ar baltu horizontālu svītru. Karoga sarkanbaltsarkano svītru attiecība ir 2:1:2, bet karoga platuma un garuma attiecība ir 1:2.

Karoga sarkanbaltsarkano svītru attiecība, kā arī karoga platuma un garuma attiecība neatkarīgi no karoga izmēriem atbilst likumā norādītajam paraugam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+