×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Sāk kriminālprocesu saistībā ar trīs cilvēku nāvi “Kalkūnos”

aprupes_centrs

Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar divu jaunu sieviešu un kāda zēna nāvi sociālās aprūpes centrā “Kalkūni”. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Anastasija Laizāne aģentūrai BNS pastāstīja, ka mirušie bijuši invalīdi un kriminālprocess sākts, lai noskaidrotu, vai sociālās aprūpes centra “Kalkūni” pediatre profesionāli pildījusi savus pienākumus.

“Izskatot Veselības ministrijas Veselības inspekcijas vadītāja paziņojumu par to, ka 1987. un 1989.gadā dzimušu jauniešu un 1998.gadā dzimuša zēna nāve ir iestājusies “Kalkūnu” pediatres ārstniecības procesā, un, lai objektīvi noteiktu iespējamo cēloņsakarību starp personu nāvi un pediatres profesionālo darbību, proti, profesionālo pienākumu nepildīšanu vai par nolaidīgu to pildīšanu, ja šie nodarījumi viņas neuzmanības dēļ bija par iemeslu nāvēm, tika sākts kriminālprocess,” aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Anastasija Laizāne.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, ja tas bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības nodarboties ar ārstniecību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Jaunietes un puika nomiruši pagājušā gada augustā.

Policija kriminālprocesa ietvaros plāno norīkot ekspertīzi.

Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs policija pagaidām nesniedz.

Arī Veselības inspekcijas pārstāve Dace Vīksna aģentūrai BNS apstiprināja, ka Labklājības ministrija pēc masu medijos izskanējušās informācijas par nekvalitatīvu aprūpi centrā “Kalkūni” lūgusi Veselības inspekciju izvērtēt arī vairākiem citiem sociālās aprūpes centra klientiem sniegtās veselības aprūpes kvalitāti. Inspekcija izvērtējusi gan Daugavpils reģionālās slimnīcas mediķu darba kvalitāti, gan sociālās aprūpes centrā “Kalkūni” sniegtās medicīniskās palīdzības kvalitāti.

Veicot deviņu pacientu, tostarp trīs mirušo, medicīniskās dokumentācijas analīzi, secināts, ka pārkāpumi pieļauti divu pacientu veselības aprūpē, no kuriem viens miris. Tomēr inspekcija nosūtījusi policijai materiālus par visiem trim mirušajiem pacientiem, lūdzot izvērtēt, vai nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes viņu aprūpē, norādīja Vīksna.

“Sociālā aprūpes centra ārste nebija vispusīgi izmeklējusi pacientus, savlaicīgi netika lemts par izmeklējumu noteikšanu un, iespējams, pacientus nebija savlaicīgi nosūtījusi uz slimnīcu. Par konstatētajiem pārkāpumiem ārstei tika piemērots administratīvais naudas sods, un lietas materiāli tika nosūtīti tiesībsargājošām institūcijām,” norādīja Vīksna. Inspekcija savas kompetences ietvaros “Kalkūnu” ārstei uzlikusi 150 latu naudas sodu.

Izvērtējot šos gadījumus, inspekcija arī konstatējusi, ka sociālās aprūpes centrā jāveic reorganizācija, lai tiktu nodrošināta profesionāla un uz klientiem vērsta aprūpe, sacīja Vīksna.

Savukārt policija, pamatojoties uz kompetento iestāžu slēdzieniem, nolēmusi nesākt kriminālprocesu saistībā ar savulaik presē vairākkārt apspriesto novārgušo jaunieti invalīdu, kurš mitinājies “Kalkūnos”, pastāstīja Laizāne. Policijā pērn septembrī ar iesniegumu vērsās jaunieša māte, un policija sāka noskaidrot jaunieša novārgšanas apstākļus.

Jau ziņots, ka pērn decembrī Veselības inspekcija pēc puiša novārgšanas piemēroja naudas sodus divām ārstniecības personām – 50 un simts latu, bet nav konstatējusi neprofesionālu vai nolaidīgu rīcību. Viena sodītā ārstniecības persona bija no “Kalkūniem”, bet otra no slimnīcas.

Ziņots arī, ka Valsts policija aprīlī sākusi kriminālprocesu pēc aprūpes centra “Rūja” iemītnieka nāves. Jaunietim bijis Dauna sindroms.

Policijā saņemts iesniegums no sievietes, kurā viņa izsaka aizdomas, ka aprūpes centra darbinieki nav veikuši pietiekamu aprūpi, kā dēļ pasliktinājies viņas 1991.gadā dzimušā dēla veselības stāvoklis un viņš 17.aprīlī slimnīcā nomiris.

Policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Policija norīkojusi ekspertīzi, kurā noteiks nāves cēloni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+