×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Sāk Latvijas Literatūras centra likvidāciju (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sākta biedrības “Latvijas Literatūras centrs” (LLC) likvidācija, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lēmums par LLC likvidāciju pieņemts biedru sapulcē.

Kreditori tiek aicināti pieteikt savus prasījumus trīs mēnešu laikā no paziņojuma publicēšanas dienas, nosūtot tos pa pastu biedrības likvidatoram uz adresi Brīvības iela 40-11, Rīga, LV-1050.

Jau ziņots, ka problēmas LLC sākās pagājušā gada septembrī, kad Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) apturēja plānotos maksājumus LLC kontos, jo pārbaudēs secināja, ka centra grāmatvedībā un finanšu dokumentos valda haoss. Pēc veiktajām pārbaudēm Kultūras ministrija LLC lika atmaksāt 8813,92 eiro, ko centrs arī izdarīja, bet VKKF pieprasītos 70 932 eiro centrs noteiktajā laikā nespēja atmaksāt, tādēļ fonds pauda gatavību likumdošanā noteiktajā kārtībā vērsties tiesā ar prasību pret centru.

No šā gada funkcijas un uzdevumus Latvijas literatūras popularizēšanai ārvalstīs, kurus līdz šim veica LLC, sadalīs trīs uzdevumu grupās, katru no tām deleģējot ar atsevišķu līdzdarbības līgumu.

Latvijas gatavošanās un dalības nodrošināšana Londonas grāmatu tirgū no 2016.gada līdz 2019.gadam tiks uzticēta SIA “Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja”, ar kuru jau ir noslēgts līdzdarbības līgums, kas tiks papildināts ar šo uzdevumu.

Savukārt pārējās divas funkciju daļas tiks deleģētas konkursa kārtībā.

LLC tika dibināts 2002.gadā un to dibināja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī rakstnieki Andris Grīnbergs (Akmentiņš), Liāna Langa (Bokša), Nora Ikstena, Maima Grīnberga-Preisa, Pauls Bankovskis, Pēteris Bankovskis, Pēteris Draguns, Karstens Lomholts, Ieva Lešinska-Geibere, Kārlis Vērdiņš un tagadējais VKKF.

LLC tika veidots, lai nodrošinu augstvērtīgas Latvijas prozas, dzejas, dramaturģijas, publicistikas un bērnu literatūras atpazīstamību un pieejamību pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skumji. Ideja jau bija laba, bet.. paši salaida grīstē.

  2. augstvērtīgas?

Draugiem Facebook Twitter Google+