×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Sāk norobežoties no Špīgela?


Foto - LETAFoto - LETA

Ņujorkā, ANO galvenajā mītnē, paziņots, ka nodibināta jauna sabiedriska organizācija – Vispasaules krievvalodīgo ebreju forums. Forumu vadīs Kijevas ebreju kopienas priekšsēdis Aleksandrs Levins.

 

Kā ziņo interneta portāls www.izrus.co.il, Levins izklāstīja foruma mērķus ceremonijā, kas bija veltīta Starptautiskajai holokausta piemiņas dienai, kurā piedalījās Ziemeļamerikas ebreju organizāciju pārstāvji, ārvalstu diplomāti un ANO ģenerālsekretāra vietnieks. Levins uzsvēra, ka jādara viss, lai atvairītu Irānas draudus un atbalstītu “mūsu vēsturisko dzimteni – Izraēlas valsti”.

Neviļus jājautā: kāpēc vajadzīgs Vispasaules krievvalodīgo ebreju forums, ja jau vairākus gadus darbojas Vispasaules krievvalodīgo ebreju kongress (krieviskajā versijā BKPE), ko vada Krievijas senators Boriss Špīgels?

 

Acīmredzot Špīgela reitings krievvalodīgo ebreju kopienās krities, jo viņš pazīstams kā Kremļa ieliktenis, kurš pirmām kārtām “lobē” Krievijas vārtturu intereses, turklāt globālā mērogā. Špīgels, kā zināms, vada arī dīvaino apvienību “Pasaule bez nacisma”, kuras centrs, tāpat kā “kongresa” mītne, atrodas Maskavā.

 

Gan Izraēlā, gan Ziemeļamerikā ietekmīgi krievvalodīgo ebreju pārstāvji pauduši neapmierinātību ar Špīgela “kongresa” uzkrītoši promaskavisko kursu. Zīmīgi, ka “forumu” vadīs Ukrainas ebreju līderis, bet Ņujorkas ceremonijas dalībniekus sveicināja Ukrainas, nevis Krievijas ANO misijas vadītājs.

Vai Ņujorkā nodibinātais “forums” būs pozitīvs pretsvars “kongresam”, kas orientējas uz Maskavu?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+