×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Sāk novākt sagruvušā veikala “Maxima” drupas (1)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

SIA “Maxima Latvija”, kuru pilnvarojis otrs līdzīpašnieks SIA “Tineo”, sākusi iebrukušā “Maxima” lielveikala virszemes daļas demontāžu un būvgružu izvešanu un izteikusi piedāvājumu Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrībai atdāvināt savas kopīpašuma daļas objektā Priedaines ielā 20.

Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība par šo piedāvājumu lems kopsapulcē sestdien, 23 .augustā, šodien žurnālistiem sacīja biedrības pārstāve Regīna Ločmele.

Patlaban demontāžas darbu veicēja SIA “Āboltiņa būvuzņēmums “AG”” objektā izmanto vienu ēku demolatoru un frontālo iekrāvēju, taču nepieciešamības gadījumā varētu tikt piesaistīts vēl viens demolators, šodien žurnālistiem sacīja būvfirmas pārstāvis Andris Dobrovoļskis. Būvgruži tiek šķiroti un izvesti no objekta.

Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs sacīja, ka pašlaik tiek veikta Zolitūdes traģēdijas vietas sakopšanas pirmā daļa – sagruvušā lielveikala virszemes daļas demontāža. Otrā daļa būs lēmuma pieņemšana par daudzstāvu dzīvojamās ēkas turpmāko likteni. Rīgas pilsētas būvvalde jau ir izsludinājusi iepirkumu par daudzstāvu dzīvojamās ēkas tehnisko ekspertīzi, un pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 29. augusts. Tad arī kļūs zināms, kurš veiks tehnisko ekspertīzi. Arī ēkas īpašnieks “Homburg Zolitude” ir lūdzis termiņa pagarinājumu savas ekspertīzes iesniegšanai.

“Homburg Zolitude” pašreiz veic nepieciešamos darbus, lai izpildītu visus Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas lēmumā uzliktos pienākumus, tostarp daudzdzīvokļu ēkas un pazemes autostāvvietas konservāciju Priedaines ielā 20.

Lēmums paredz, ka līdz šā gada 1.oktobrim “Homburg Zolitude” ir jānodrošina visi konservācijas darbi: jānostiprina būves konstrukcijas, jānovērš laikapstākļu radītie bojājumi, jānostiprina ēkas fasāde, jārūpējas par ugunsdrošību u.c. Tāpat uzņēmumam jānovērš nepiederošu personu iekļūšana un uzturēšanās objektā.

“Homburg Zolitude” uzsver, ka kopš traģēdijas dienas uzņēmums ir atklāti un labprātīgi sadarbojies ar visām šajā notikumā iesaistītajām valsts un izmeklēšanas institūcijām, uzņēmums ir arī ziedojis līdzekļus labdarības organizācijai “Ziedot.lv” ar mērķi sniegt atbalstu cietušajiem un viņu ģimenēm, kā arī ir uzturējis kontaktus ar cietušo pārstāvjiem un izrādījis gatavību uz jebkādu saprātīgu sadarbību.

Burovs norādīja, ka lēmumu par dzīvojamās ēkas turpmāko likteni pieņems tās īpašnieks “Homburg Zolitude”, taču pašvaldība aicina īpašnieku morāli ētisku apsvērumu dēļ objektu nojaukt. Burovs izteica cerību, ka šajā gadījumā, pieņemot lēmumu par ēkas turpmāko likteni, noteicošais būs ne tikai cietušo vai Rīgas iedzīvotāju, bet visas Latvijas sabiedrības viedoklis.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Kā ziņots, pagājušā gada 21. novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur paliek vainīgie !
    Latvijā tādu nebūs!

Draugiem Facebook Twitter Google+