×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Sāk pārdot biļetes uz Baleta festivālu

Foto: LETAFoto: LETA

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz 19.Starptautisko Baltijas baleta festivālu, kas no 7. līdz 30. aprīlim risināsies Rīgā, Preiļos, Valmierā, Ventspilī un Rēzeknē, portālu LA.lv informēja festivāla direktore Lita Beiris.

“Arī festivāla deviņpadsmitajā gadā turpināsim īstenot tā pamatprincipu: visplašākam sabiedrības lokam Rīgā un reģionos darīt pieejamu pasaules mēroga profesionālo dejas mākslu. Skatītājs Latvijā ir apveltīts ar izcilu gaumi un mūsu valstī mīt daudzi mākslas gardēži, kas novērtē augstas klases profesionālismu. 2014. gadā Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, un arī baleta festivāls ir veltījums šim izcilajam notikumam. Mums šķiet svarīgi skatītājiem piedāvāt īstus klasiskās un laikmetīgās dejas šedevrus, kas šobrīd bauda ovācijas arī ārpus mūsu valsts robežām, vienlaikus neaizmirstot par Latvijā radītiem oriģināldarbiem,” atklāj Lita Beiris.

Festivāla atklāšana 7. aprīlī jau tradicionāli notiks Rīgas Starptautiskajā Dzelzceļa stacijā. Kompozīcija “Dvēseles stīgas” ar maestro Raimonda Paula instrumentālo mūziku ikvienu aicinās iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību.

Festivāla vadmotīvs joprojām ir “No klasikas līdz avangardam”. Polijas Dejas teātris (Poznaņa) festivālā rādīs baleta viencēlienu “Tango ar Lēdiju M.” – variāciju par Šekspīra Lēdiju Makbetu un mitoloģisko Mēdejas tēmu.

Laikmetīgās dejas kompānija “Opinion Public” (Brisele) mākslinieki savas profesionālās prasmes pilnveidojuši pasaulslavenajā Bežāra baletā Lozannā. Uz klasiskās dejas bāzes veidotā laikmetīgā horeogrāfijā iestudēta arī izrāde “Bob`art”, kura izvēlēta 19. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmai.

Flamenko deju kompānijas “Jesus Carmona & Cia” (Barselona) piedāvās izrādi “Baltais un melnais”, bet savdabīgu akcentu festivālā ienesīs latviešu pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts “Deja ar klavierēm”.

Dejas izrādes un koncertus festivāla laikā papildinās Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku izstāde “Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam” Mencendorfa namā, kā arī kinoprogramma “Francijas balets bez robežām uz lielā ekrāna” kinoteātrī “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+