Kultūra
Teātris un kino

Sāk pārdot biļetes uz Žanim Lipkem veltīto filmu0

Publicitātes foto

Sākta biļešu tirdzniecība Latvijas simtgades filmas “Tēvs Nakts” pirmizrādei, kas notiks 25. oktobrī kinoteātrī “Kino Citadele”.

Latvija 20. gadsimtā ir pieredzējusi vairākus politiskus, militārus konfliktus un bijusi iesaistīta notikumos, kas vēlāk ieguva gadsimta traģēdijas apzīmējumu. Uz šo vēsturisko notikumu fona drosme nepakļauties ļaunumam un glābt līdzcilvēkus ir pamats lepnumam par cilvēkiem mūsu vēsturē, kurus nu jau dēvējam par varoņiem un visu laiku drosmīgākajiem latviešiem.

Ar vienu Latvijas varonīgākajiem cilvēkiem Žani Lipki, kura dzīvesstāsts atspoguļots Dāvja Sīmaņa filmā “Tēvs Nakts”, būs iespēja iepazīties, sākot no 25. oktobra.

Biļešu tirdzniecība jau sākusies, un pirmizrādes viesiem ne tikai būs iespēja pirmajiem redzēt emocionālo stāstu par Žani Lipki, bet arī tikties ar filmas veidotājiem un aktieriem.

Režisora Dāvja Sīmaņa jaunā filma “Tēvs Nakts” stāsta par 20. gadsimta Latvijas vēstures notikumiem, par kuriem radušās daudzas vēsturiskas interpretācijas un mīti, kas vēl aizvien tiek izplatīti, izmantoti politikai, neļauj “sadzīt vecām brūcēm” un raisa bailes, liek uzdot jautājumus un meklēt atbildes, liek runāt izvairīgi.

Saistītie raksti

“Ebreju iznīcināšana Rīgā ir viena no 20. gadsimta traģēdijām, kurā Latvija bija ierauta. Pretošanās šādos vēstures pagrieziena punktos kļūst par drosmes un varonības ekvivalentu. Filma “Tēvs Nakts” uzdod nemainīgi aktuālo jautājumu par pretošanos ļaunumam, cilvēcisku izvēli un spēju saglabāt normālību,” vēsta filmas režisors Dāvis Sīmanis.

Rīgas strādnieks Žanis Lipke, kurš kopā ar savu sievu Otrā pasaules kara laikā izglāba vairāk nekā 50 ebrejus, ir viens no cilvēkiem, kura dzīvesstāsts, realizēts filmā, ļauj ieraudzīt 20. gadsimta notikumu sarežģītību, novērtējot to Latvijas cilvēku drosmi, kuri nepakļāvās, bet rīkojās. Filma ir balstīta uz patiesiem vēsturiskiem notikumiem, kas Rīgā norisinājās Vācija okupācijas laikā – 1941. gada vasarā un rudenī.

Biļetes iespējams iegādāties “Kino Citadele” mājaslapā.

LA.lv