×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Sāk pieņemt projektus mērķprogrammā “Latvijai – 100”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 6. maija plkst. 12 Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) pieņems projektus mērķprogrammas “Latvijai – 100” konkursā, LA.lv pavēstīja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Mērķprogrammas mērķis ir nodrošināt Latvijas valsts simtgades svinību daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu sagatavošanu un īstenošanu atbilstoši Latvijas valsts simtgades vēstījumam “Es esmu Latvija” un Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programmai.

Programmā paredzēts finansēt projektus, kas ar radošiem līdzekļiem un aktīvu sabiedrības līdzdalību paplašina zināšanas un izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, tā tapšanas vēsturi un priekšnoteikumiem, tajā skaitā atklājot kultūras lomu nācijas un valsts veidošanās procesā; projektus, kas radošiem līdzekļiem godina Latvijas valsts un valstiskuma tapšanā nozīmīgas personības un cilvēku grupas, kas dažādos laikos ziedojušas savu dzīvi un dzīvību, savas zināšanas un talantus Latvijai un tās uzplaukumam.

Tāpat gaidīti projekti, kas vērsti uz sabiedrības iesaisti Latvijas kultūrvides sakopšanā un bagātināšanā un kas rada jaunas paliekošas vērtības, iedvesmojoties no pārmantotā kultūras mantojuma un nesot vēstījumu par mūsdienu Latviju un tās nākotnes redzējumu; projekti, kas paredz par Latviju vēstošu starptautisku aktivitāšu sagatavošanu un īstenošanu ārpus Latvijas, īpaši attiecībā uz valstīm, kuras ir spēlējušas nozīmīgu lomu Latvijas valsts tapšanā vai valstīm, kuras tuvākajā laikā svin simtgades, tostarp Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Islande, Lielbritānija, ASV.

Lai veicinātu kvalitatīvi sagatavotu projektu iesniegšanu mērķprogrammas “Latvijai – 100” konkursam, Kultūras ministrijā 19. aprīlī notiks seminārs par projektu sagatavošanas nosacījumiem.

Mērķprogrammas konkursā iesniegtos projektus izvērtēs īpaši izveidota konkursa komisija, ko veidos pieci Kultūras ministrijas deleģēti pārstāvji un četri VKKF padomes deleģēti pārstāvji. Komisijas sastāvu apstiprinās VKKF padomes sēdē 21. aprīlī.
Lai nodrošinātu Latvijas valsts simtgades svinību kvalitatīvu norisi, mērķprogrammas konkursus plānots izsludināt arī 2017. un 2018. gadā, piebilda Vērdiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+