×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Sāk pieteikšanos “Gada balvai dizainā 2014”

pleki-dizains8

Praktizējošajiem un vēl studējošajiem dizaineriem iespējams pieteikties Latvijas Dizaineru savienības (LDS) rīkotajā konkursā “Gada balva dizainā 2014”, aģentūru LETA informēja LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks.

Pieteikt darbus, kā vienmēr, var arī visi ar dizaina objektu saistītie – dizaina pasūtītāji, izpildītāji, līdzautori, visi tie, kas piedalījušies, kopā radot un īstenojot dizaineru ieceres un vēloties izcelt to nozīmību.

Piedalīties konkursā var sešās dizaina nomināciju kategorijās – Interjera dizains, Vides dizains, Rūpnieciskais dizains, Modes un tekstila dizains, Grafikas dizains, Foto dizains.

Par godu Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai un Latvijai kā Eiropas prezidējošajai valstij 2015.gadā, sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju “Live Rīga” tiek izsludināts arī tematiskais konkurss “Veltījums”. Tā mērķis ir izaicināt dizainerus radīt idejas jauniem neparastiem dizaina izstrādājumiem – piemiņas lietām jeb suvenīriem. Dalībnieki tiek aicināti ierosināt svaigu skatījumu uz latvisku suvenīru – radošu tradicionālā kultūras mantojuma interpretāciju jaunās piemiņas veltēs.

Lai veicinātu Latvijas dizaina izglītības izcilību, apzinātu un popularizētu to mācībspēkus un viņu pārstāvētās skolas, konkursā “Gada balva dizainā 2014” notiek arī skolu konkurss, kurā savā starpā sacentīsies labāko augstāko un vidējo profesionālo dizaina mācību iestāžu radošākie audzēkņi.

Arī šogad LDS stratēģiskie partneri ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, un Latvijas Republikas Patentu valde, kā arī ilggadējais konkursa atbalstītājs Starptautiskā izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”.

Pieteikties konkursam varēs līdz 21.jūlijam.

Gada balvas ekspozīcija būs apskatāma LDS stendā izstādē “Design isle 2014” “BT1” izstāžu zālē Ķīpsalā no 2.oktobra līdz 5.oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+