×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Sāk «referendumu likuma» trešreizēju caurlūkošanu

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima vakar nodeva izskatīšanai Juridiskajā komisijā Valsts prezidenta Andra Bērziņa atkārtoti otrreizējai caurlūkošanai parlamentā atpakaļ nodotos grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”.

 

Šo likumprojektu prezidents Andris Bērziņš otrreizējai caurlūkošanai nosūtīja jau otro reizi. Atzīstot, ka viņa iepriekšējās norādes esot ņemtas vērā, prezidents tomēr atmeta likumu atpakaļ, jo bija saņēmis 38 ZZS un “SC” deputātu parakstītu aicinājumu apturēt likuma izsludināšanu. Pretējā gadījumā opozīcijas pārstāvji draudēja pieprasīt “referendumu par referendumu likumu”.

Vislielākās domstarpības deputātu vidū ir par jauno referendumu ierosināšanas kartību. Valdošā koalīcija vēlas noteikt, ka referendumu iniciatoriem pašiem saviem spēkiem būtu jāsavāc desmitās daļas vēlētāju (apmēram 150 000 cilvēku) paraksti. Savukārt opozīcija uzskata, ka iniciatoriem jāsavāc mazākā daļa no šī skaita, un atlikušie – Centrālajai vēlēšanu komisijai. Pašreiz kā kompromisa variants izskanējis piedāvājums, ka gan iniciatori, gan CVK savāc katrs pa 75 000 parakstu.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš likumprojektam tika noteikts 10. septembris, bet 27. septembrī likumprojektu plānots izskatīt Saeimas sēdē.

Saskaņā ar parlamenta Kārtības rulli, ja prezidents prasījis likuma otrreizēju caurlūkošanu, Saeima nākamajā sēdē bez debatēm nodod valsts augstākās amatpersonas motivētos iebildumus komisijām un lemj par termiņu, kādā iesniedzami priekšlikumi un likums atkārtoti izskatāms. Atkārtoti izskatot likumu, piemērojami noteikumi par likumprojekta izskatīšanu trešajā lasījumā, bet izskatāmi tikai tie panti, pret kuriem prezidents iebildis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+