×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Sāk restaurēt Akuratera muzeja ēku

Foto: Akuratera muzeja Facebook kontsFoto: Akuratera muzeja Facebook konts

Ir sākusies Jāņa Akuratera muzeja ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas projekta realizācija, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā (MMA).

Muzeja nams un tā interjera detaļas tiks atjaunotas līdz 2016. gada 31. martam, kā to paredz VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un Memoriālo muzeju apvienības parakstītais partnerības līgums par šo Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana” projektu, stāsta MMA sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Jāņa Akuratera muzeja ēkai līdztekus nama un tā interjera detaļu atjaunošanai tiks izveidots jauns muzeja apmeklētāju ieejas mezgls, labiekārtota muzeja teritorija, radīti jauni kultūras pakalpojumi muzeja apmeklētājiem, organizēta pieredzes apmaiņa ar Norvēģijas Karalistes Lillehammeres muzeju apvienību un tās speciālajiem muzejiem.

Līgums ar iepirkuma uzvarēja SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, projekta īstenotājs ir Memoriālo muzeju apvienība, kas nodrošinās projekta kultūras procesu vadību, savukārt VNĪ kā projekta partneris nodrošina projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 250 000 eiro apmērā. EEZ līdzfinansējums ir 212 500 eiro, savukārt 37 500 eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.

Jāņa Akuratera muzejs ir iekārtots pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta speciāli dzejnieka ģimenei funkcionālisma stilā 1933. gadā uzceltā koka savrupmājā. Ēka (Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, Valsts nozīmes vēsturiska notikuma vieta) ir augstvērtīgs 20. gadsimta 30. gadu Latvijas būvmākslas funkcionālisma stila arhitektūras paraugs ar racionālu, tam laikam modernu arhitektūru, kas izpaužas gan ēkas kopskatā, gan katras detaļas kvalitātē.

Jāņa Akuratera muzeja ekspozīcija apmeklētājiem atvērta līdz 2015. gada 28. martam. Muzeja darba laiks: trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien no plkst. 11 līdz 18. Trīs dienas – 14., 21. un 28. martā – ieeja muzejā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+