Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Sāk restaurēt rakstnieka Antona Rupaiņa mēbeles

Foto: Daila EkimāneFoto: Daila Ekimāne

Antona Rupaiņa muzejs Bērzgalē sācis atjaunot rakstnieka mēbeles, kā pirmais aplūkojams rakstniekam piederējušais rakstāmgalds, kas restaurēts par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) piešķirtajiem līdzekļiem, pastāstīja muzeja vadītāja Olga Pekša.

Galds ir pirmais profesionālo restauratoru atjaunotais priekšmets muzeja ekspozīcijā.

Bērzgalē rakstnieka Antona Rupaiņa muzejs pastāv jau 26 gadus. Muzejam dāvinātie priekšmeti ir ar dažādu saglabātības pakāpi. “Viens no grūtākajiem uzdevumiem ir šo vēsturisko, unikālo, autentisko lietu saglabāšana. Ekspozīcijā “Rupaiņa istaba” glabājas 19. gadsimta beigu un 20. gadsima sākuma mēbeles, kuras piederējušas izcilajam rakstniekam: trauku skapis, mazs skapītis, rakstāmgalds (sekreters), pie kura rakstnieks strādāja, dzīvodams Latvijā. Mēbeles iegūtas rakstnieka mājās Bērzgales pagasta “Pūriskos”. Visas minētās senlietas ir ļoti sliktā stāvoklī un šobrīd ir izņemtas no ekspozīcijas,” norādīja muzeja vadītāja.

Ir iecerēts galveno ekspozīciju pārveidot, modernizēt, un jaunajā ekspozīcijā iekļaut kā galvenos elementus – minētās restaurētās mēbeles, tāpēc 2014. gadā Valsts Kultūrkapitāla fondam tika iesniegts projekts mēbeļu restaurēšanai. Projekts tika atbalstīts un rakstāmgalda restaurēšanai piešķirti 3000, bet Bērzgales pagasta pārvaldes līdzfinansējums ir 500 eiro, pastāstīja Pekša.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+