×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. novembris, 2013
Drukāt

Sāk demontēt sabrukušo lielveikalu; vispirms pārmeklēs nepārbaudītās vietas (3)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Zolitūdē noslēgušies sagatavošanās darbi, lai sāktu sabrukušā lielveikala “Maxima” demontāžu un nodrošinātu glābējiem drošu piekļuvi vietām, kur gruveši vēl nav pārmeklēti un varētu atrasties vēl kāds traģēdijā bojāgājušais.

Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Viktorija Šembele, ir saņemti ģeometriskā stāvokļa kontroles mērījumu dati, kas liecina, ka sabrukušā veikala atlikušajās konstrukcijās nav novērojamas svārstības, tāpēc nolemts sākt nedrošo konstrukciju demontāžu, izmantojot demontāžas ekskavatoru jeb tā saukto “grauzēju”.

Pēc konstrukciju demontāžas glābēji varēs turpināt darbu vietā, kas vēl nav pārbaudīta, meklējot gruvešos bojā gājušos.

Kā pastāstīja glābšanas darbu vadītājs Mareks Silovs, pāris stundu laikā vēl nav izdevies piekļūt vietai, kur drupās vēl varētu būt cilvēki, konkrētā vieta joprojām nav droša un darbi tur tiks sākti tikai tad, kad drošība būs nodrošināta.

Pie lielveikala ir ieradies vēl viens mūru “grauzējs”, lai darbi notiktu raitāk, bet kopumā pašlaik rosība ir nedaudz mazāka nekā aktīvo glābšanas pasākumu laikā vakar.

Traģēdijas vietā joprojām ir simtiem cilvēku, kuri piemin bojā gājušos.

Kā ziņots, glābšanas darbi Zolitūdē turpinās ceturto dienu. Lielveikala “Maxima” griesti iebruka 21.novembra vakarā, aprokot desmitiem cilvēku. Aptuveni stundu pēc pirmā nogruvuma sekojis otrs, kas apbēra arī ugunsdzēsējus, kuri bija sākuši glābšanas darbus. Bojā gāja trīs glābēji, vairāki nokļuva slimnīcā.

Drupās joprojām, iespējams, atrodas kāda bojāgājušā mirstīgās atliekas. Bīstamības dēļ sestdien darbi uz laiku tika pārtraukti, jo glābšanas darbu laikā ēkas jumta konstrukcijas iebruka trešo reizi. Drošības apsvērumu dēļ nolemts ēku pakāpeniski nojaukt, veicot kontrolētus nogruvumus.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane uzsvēra, ka darbu prioritāte ir personu meklēšana. Viņa pauda cerību, ka darbus šodien izdosies pabeigt.

Savukārt Valsts policija uzsver, ka reizē ar glābējiem gruvešos strādā arī izmeklētāji un eksperti, kuri vāc pierādījumus, lai vēlāk veiktu ekspertīzi un noskaidrotu traģēdijas cēloņus.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās atrasti jau 54 bojāgājušie, vēl septiņi cilvēki ir pieteikti kā pazuduši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā “Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cilvēki vācam parakstus par Maxima Lielveikalu sistēmas likvidāciju Latvijā !!!

  2. Vecais liekulis taisa PR Atbildēt

    Biedrs prezidents pats pirms nepilnas nedēļas ar putām uz lūpām valsts svētku uzrunā starp rindām atļāvās lobēt TUA tirdzniecību un mājokļu būvniecību priekš TUA pircējiem, tādējādi slavinot šo nekontrolēto būvniecības biznesu. Bet tagad notikušajā vaino valdību, nevis savus ievēlētājus no Saskaņas centra, kas Rīgas domē visu parakstīja. Vai nav liekulīgi?
    Žurnālistiem vajadzētu izpētīt – izskatās, ka tas, kas tur pie un uz Maximas tika celts, bija attīstības projekts priekš TUA pircējiem. Ko vecais komunists atbildētu tagad par savu 18.novembra lienošo runu? Šo faktu vajadzētu darīt zināmu arī ārvalstu presei – gan komentāros, gan oficiāli – ar žurnālistu palīdzību.

  3. Tas nozīmē, ka slēpj visas pēdas. Būvvalde pirmdien izsludinās konkursu par Traģēdijas iemeslu izpēti. Ja esat sākuši būves demontāžu, vai Getliņos meklēsiet pierādījumus būvkonstrukciju kvalitātes pārbaudei un tur veiksiet būvdarbu kvalitātes izpēti? Tas nozīmē, ka Iekšlietu Kozlovskis un Godmane jau šodien jāapcietina, lai viņi nevar iznīcināt “traģēdijas lietiskos pierādījumus”. Ar to viņi uzņēmušies pilnu atbildību, par traģēdijas iemeslu slēpšanu. Jau tāds paziņojums vien ir krimināli sodāms, ja vēl pat ne pilnībā atrasti un identificēti visi cietušie. Saprotu, ka rīt no rīta Jautājuma risinājumu jāmeklē Eiropas Civēktiesību Tiesā un ANO. Redzam, bez tā Latvijas Valsts Kriminalitāti neapturēsim!

Draugiem Facebook Twitter Google+