×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Sāk skatīt kukuļošanā apsūdzētā Feierābenda lietu (2)

Foto LETAFoto LETA

Kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais Arvils Feierābends Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā pēc atbrīvošanas no apcietinājuma 2016. gada maijā.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien sāka skatīt kriminālprocesu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts no amata atstādinātais Valsts Policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends.

Pirmstiesas izmeklēšanā iepriekš tika noskaidrots, ka VP amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, pieņēma kukuli par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma sekmīgu nokārtošanu. Vēl viena VP amatpersona tiek turēta aizdomās par kukuļa došanas organizēšanu, šaujamieroča iegādi un pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas. Šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss tika piemērots arī sešām civilpersonām – divām par kukuļa došanu, divām par starpniecību kukuļošanā un kukuļa daļas piesavināšanos, divām – par šaujamieroču realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas, ziņo LETA.

Otrdien tiesā lieta pēc būtības netika skatīta un tika izsludināts pārtraukums līdz 7. maijam, jo trīs no apsūdzētajiem – Aleksejs Čukalovskis, Viktors Rusiņš un Aleksandrs Daņilovs – slēdza vienošanos ar prokuroru, atzīstot, ka ir vainīgi inkriminētajos noziegumos un piekritīs prokurora piedāvātajam sodam. Jau iepriekš vēl viens no kukuļa došanas starpniekiem – Aleksandrs Taputs – arī vainu atzinis un piekritis naudas sodam desmit minimālo mēnešalgu apmērā. Līdz ar vienošanos noslēgšanu lietas paredzēts skatīt atsevišķi un atdalīt no kopējā procesa.

Apsūdzība tiek uzturēta arī pret Ilmāru Plētienu, Andri Baroniņu un Jāni Tauriņu. A. Feierābends un pārējie apsūdzētie, kuri neslēdza vienošanos ar prokuroru, pastāv uz to, ka nav vainīgi. A. Feierābenda advokāts Saulvedis Vārpiņš “LA” uzsvēra, ka neredzot pamatu, kāpēc vispār tiesas lietai būtu jābūt: “Acīmredzot personām, kuras aizturēja manu klientu, ir bijis vienpusīgs viedoklis. Kādreiz cilvēki grib saskatīt vēlamo un to uztver kā esošo, kā tas ir šajā gadījumā. Iespējams, tolaik tika risinātas kādas problēmas ar amata pārbīdēm un šāda lieta bija kādam vajadzīga.”
Taču Rīgas tiesu apgabala prokurors Māris Trušels norādīja, ka policijas savākto pierādījumu esot pietiekami un ar tiem varot pierādīt apsūdzēto vainu inkriminētajos noziegumos. Kādu sodu prasīs, viņš atklāšot procesa laikā.

Kā liecina LETA arhīvs, A. Feierābendu tiesa nolēma apcietināt 2016. gada 16. martā, bet 23. maijā viņš tika atbrīvots no izmeklēšanas cietuma. Tāpat 23. maijā no apcietinājuma tika atbrīvots otrs šajā pašā kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais – VP Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens. Mediji iepriekš vēstījuši par versiju, ka A. Feierābends pieņēmis ieroču prasmju eksāmenu bijušajam policistam un zemessargam, saņemot 1000 eiro kukuli (eksāmena kārtotāji neesot bijuši droši par tā iznākumu). Kukuļošanu Feierābendam organizējis viņa kolēģis I. Plētiens. Taču A. Feierābends aģentūrai LETA teicis, ka divas privātpersonas, par kuru eksaminēšanu it kā ņēmis kukuli, viņš esot redzējis tikai tajā dienā, kad tās kārtojušas pārbaudījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. tas ir vilkacis parastais….

Draugiem Facebook Twitter Google+