×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Sāk tiesāt Vācijas eksprezidentu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijā sākusies tiesas prāva pret bijušo valsts prezidentu Kristianu Vulfu, kurš tiek apsūdzēts dāvinājumu saņemšanā no filmu režisora Dāvida Gronevolda.

Vulfs tiek apsūdzēts par Gronevolda interešu lobēšanu pēc tam, kad filmu režisors bija apmaksājis viņa viesnīcas rēķinus, informē raidsabiedrība BBC. Tas noticis 2008. gada, kad Volfs vēl bija Lejassaksijas federālās zemes premjerministrs. Gronevolds sponsorēja Vulfa uzturēšanos Vācijai piederošajā Ziltas salā, kad tur 2008. gada rudenī notika alus dzeršanas festivāla “Oktoberfest” pasākumi. Apsūdzības rakstā norādīts, ka apmaiņā pret viesnīcas izdevumu segšanu Volfs esot lobējis Gronevolda intereses, mudinot dažādus Vācijas uzņēmumus atbalstīt filmu režisora darbus.

54 gadus vecais Vulfs viņam izvirzītās apsūdzības kategoriski noraida un sakās attīrīt savu labo vārdo. “Šī man nav viegla diena. Bet es atspēkošu visas apsūdzības, kas man izvirzītas, jo savu pienākumu pildīšanas laikā vienmēr esmu rīkojies korekti,” ierodoties Hanoveres tiesā, Vācijas medijiem sacīja bijušais valsts prezidents.

Vulfs demisionēja 2012. gada februārī, Vācijas prezidenta amatā pavadījis mazāk nekā divus gadus. Viņš tika ierauts arī citos skandālos, un sākotnēji eksprezidents tika apsūdzēts arī kukuļņemšanā. 2011. gada decembrī Vācijas laikraksts “Bild” publicēja rakstu, kurā norādīja, ka Vulfs, būdams Lejassaksijas premjers, no turīgā uzņēmēja Egona Gērkensa sievas saņēmis ievērojamu aizdevumu ar zemiem procentiem mājas iegādei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti ,KAD SĀKS TIESĀT mūsu PREMJERMINISTRUS ?,

Draugiem Facebook Twitter Google+