×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Sāk vākt parakstus pret akcīzes palielināšanu autogāzei

LETALETA

Latvijas gāzes asociācijas biedri savās gāzes uzpildes stacijās no pirmdienas, 2.septembra, sāks parakstu vākšanu, lai apturētu Ekonomikas ministrijas priekšlikuma par akcīzes nodokļa autogāzei palielināšanu tālāku virzību.

 

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norāda asociācijā, ja citās Eiropas Savienības valstīs nodokļu politika ir instruments, lai veicinātu autogāzes kā videi draudzīgāka degvielas patēriņa izplatību, tad Latvija, paceļot akcīzes nodokli, plāno panākt pretēju efektu. Turklāt svarīgs esot ne tikai vides, bet arī ekonomiskais aspekts – pēckrīzes laikā gan mājsaimniecības, gan uzņēmēji, meklējot iespējas samazināt savus izdevumus, veica lielas investīcijas autogāzes iekārtu uzstādīšanā, kas sadārdzina kopējo pakalpojuma cenu. “Ir skaidri redzams, ka Ekonomikas ministrija nav veikusi nopietnu analīzi par sava priekšlikuma ietekmi uz patērētājiem, kā arī sekām, ko tas atstās uz autogāzes nozares kopējo attīstību Latvijā,” uzsver Latvijas gāzes asociācijas vadītājs Valdis Bergs.

30.augustā plkst.12.30 notiks asociācijas preses konference Latvijas Propāna Gāzes degvielas uzpildes stacijā – Skanstes ielā 6, Rīgā.

Preses konferences laikā paredzēts prezentēt datus par autogāzes nozares attīstību, kā arī lomu kopējā degvielas tirgū Latvijā. Tāpat plānots informēt par argumentiem un parakstu vākšanas kampaņu pret Ekonomikas ministrijas vēlmi celt akcīzes nodokli autogāzei. Pasākuma laikā, izmantojot “Baltic Taxi” mašīnas, tiks demonstrēti autogāzes izmantošanas principi.

Preses konferencē piedalīsies Latvijas Gāzes asociācijas vadītājs Valdis Bergs; Latvijas Autogāzes iekārtu uzstādītāju asociācijas vadītājs Edvīns Panders; “Latvijas Propāna gāzes” komercdirektors Aleksandrs Siņegubovs; “Eko Gāzes” finanšu direktors Andrejs Laškovs un “Baltic Taxi ” finanšu direktors Juris Erts. Aptuveni 97% uzņēmuma mašīnu ir uzstādītas autogāzes iekārtas.

Iebildumus pret Ekonomikas ministrijas priekšlikumu palielināt akcīzes nodokli autogāzei ir paudusi ne tikai Latvijas Gāzes asociācija, bet arī Latvijas degvielas tirgotāju asociācija un Degvielas tirgotāju un ražotāju savienība.

Latvijas gāzes asociācijā apvienojušies astoņi nozīmīgākie autogāzes mazumtirdzniecības uzņēmumi Latvijā, kas pārstāv 70% no kopējās tirgus daļas. Pērn sašķidrinātās naftas gāzes nozares kopējais apgrozījums bija vairāk nekā 70 miljoni latu, tai skaitā autogāzei – 24,8 miljoni latu, savukārt nodokļos tika veikti maksājumi vairāk nekā desmit miljonu latu apmērā.

Kā ziņots, palielinot akcīzes nodokli naftas gāzēm (autogāzēm), maksimālais tās gala cenas pieaugums būs 1,54 santīmi par litru, liecina Finanšu ministrijas (FM) aprēķini.

Pašlaik Eiropas Savienībā (ES) noteiktais minimālais nodokļa līmenis autogāzēm ir 88 lati par 1000 kilogramiem, taču ir paredzēts to palielināt. Pašlaik aptuvenā autogāzes cena Latvijā ir 40 santīmi par litru. Palielinot akcīzes nodokli, tās cena sasniegs ne vairāk kā 41,5 santīmus par litru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+