×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Sāk vasarīgā siltumā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas komanda uz ārzemēm devās jau novembra vidū, lai trenētos Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē. “Parasti oktobra sākumā mums bija treniņu nometne Lillehammerē, tad pastrādājām Siguldā, un bija jādodas uz pirmajiem PK posmiem. Šī sezona sākas neierasti vēlu, tāpēc pa ceļam uz Īglsu nolēmām patrenēties Vācijā. Laika ap­stākļi nelutināja, taču kopumā tas bija vērtīgi,” stāsta Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga. Vairāki braucēji piedzīvojuši kritienus, dabūjuši zilumus un apskādējuši kamanas, tomēr visi esot sveiki, veseli un gatavi sezonai.

Šodien Nāciju kausa izcīņas braucienā jeb PK kvalifikācijas sacensībās no mūsējiem piedalīsies Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, Elīza Tīruma, Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus (attēlā). Pēdējās divas debitēs šādas raudzes sacensībās, ja neskaita mājas trasē Siguldā aizvadītās. Līdzdalība PK braucienos garantēta Ināram Kivleniekam, Kristapam Mauriņam, ekipāžu sacensībās – Jurim un Andrim Šiciem un Oskaram Gudramovičam ar Pēteri Kalniņu.

Strenga atzīst, ka puišu kvartetā izveidojusies laba konkurence, jo visi ir spēkos līdzvērtīgi, bet Elīza Tīruma ir krietni pārāka par komandas biedrēm. Izlases līderi, protams, ir trīskārtējie olimpiskie laureāti brāļi Šici, lai gan PK posmos allaž vairāk turas ēnā.

“Lielākā daļa sportistu gatavošanās posmā trenējās ļoti godprātīgi. Īglsa nav mums parocīga trase, taču domāju, ka būs daži pārsteigumi. Daudz atkarīgs no laika apstākļiem. Pēdējās divas dienas te ir tik bieza migla, ka pat tika apsvērta iespēja atcelt treniņu braucienus. Sestdien sola plus 16 grādus, tādēļ starta secībai būs milzīga nozīme,” norāda Strenga, piebilstot, ka braucējiem konkrēti uzdevumi sezonas gaitai nav doti un galvenā mēraukla būs pasaules čempionāts, kas februārī notiks Siguldā. Latvijas izlases galvenā trenera amatā Pēteri Cīmani nomainījis Kaspars Dumpis.

Kamaniņu braukšanai ardievas teikuši vairāki Soču olimpiskie medaļnieki – mūsu Mārtiņš Rubenis, krievs Alberts Demčenko, itālietis Armīns Cēgelers, pazīstamais vācu braucējs Dāvids Mellers. Sestdien Īglsā atvadu balli rīko austrieši Volfgangs un Andreass Lingeri, divkārtējie olimpiskie čempioni ekipāžu konkurencē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+