×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

LOK projektam “Sporto visa klase!” dots starta šāviens (Foto)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Smaidīgi un pārliecināti par to, ka Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotais projekts “Sporto visa klase!” būs veiksmīgs, – tādi pirmdienas vakarā projekta atklāšanas pasākumā bija gan skolēni un viņu sporta skolotāji, gan projektā iesaistītie olimpieši, gan LOK pārstāvji un projekta finansiālie atbalstītāji.

Jau rakstīju, ka LOK uzsākusi jaunu, Latvijā unikālu projektu “Sporto visa klase”. Tā ietvaros sešas 3. klases no dažādām Latvijas pilsētām, kurās ir olimpiskie centri, sportos nevis divreiz nedēļā kā lielākā daļa Latvijas skolēnu, bet gan katru mācību dienu. Iecerēts, ka projekts ilgs četrus gadus un turpinājumā tajā iesaistīsies jau 120 klases. Galvenā LOK iecere, uzsākot šo projektu: pierādīt, ka skolā nepieciešams vairāk sporta stundu, lai uzlabotu bērnu veselību.

“Jums ir laimējies, ka būsiet pirmie, kam būs iespēja sportot katru mācību dienu. Kad beigsies projekts, jums liksies, ka citādi nemaz nevar būt: ir jāsporto katru dienu,” uzrunājot projektā iesaistītos 164 skolēnus, teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Savukārt projekta krusttēvs, LOK ģenerālsekretārs, olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers bērniem atgādināja, ka, čakli sportojot, nedrīkst aizmirst par mācībām. Šī mācību gada beigās projektā iesaistītajiem skolēniem būs finālsacensības, kurās noskaidros uzvarētāju, taču kopvērtējumā ņems vērā arī bērnu sekmes.

Projektā iesaistīti arī pazīstami olimpieši, no kuriem katrs būs kapteinis kādai no projektā iesaistītajām klasēm. Vieglatlēte Ineta Radēviča vadīs Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klasi, cīkstone Anastasija Grigorjeva – Daugavpils 3. vidusskolas 3.b klasi, futbolists Māris Verpakovskis – Liepājas 8. vidusskolas 3.a klasi, pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš – Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klasi, riteņbraucējs Ivo Lakučs – Valmieras Pārgaujas vidusskolas 3.d klasi, bet šķēpmetējs Dainis Kūla – Ventspils 4. vidusskolas 3.b klasi. Skolēni priecājās par iespēju tuvāk iepazīt izcilos sportistus, arī olimpieši ātri rada kontaktu ar bērniem.

Bērniem prieks bija arī par Latvijas Futbola federācijas dāvinājumu – mugursomu ar sporta tērpu.

Sportā gan ir grūti treniņi, bet tas dod lielisku rezultātu: uzlabojas veselība un spējas valdīt pār savu ķermeni. To atklāšanas pasākumā uzskatāmi un lieliski demonstrēja projekta īpašā partnera un LOK ilggadējā atbalstītāja uzņēmuma “Latvijas mobilais telefons” uzaicināti seši sportisti: Latvijas futbola frīstaila čempions un vicečempions Andrejs Nosiks un Mihails Kuzmins, velotriālisti Jānis Lācis un Dāvis Dudelis, kā arī vingrotāji Rihards Petrovs un Deniss Tumakovs. Puišu priekšnesumos, jo sevišķi dejās ar velosipēdiem, skolēni noraudzījās ar patiesu sajūsmu.

Atklāšanas pasākuma noslēgumā “Sporto visa klase!” dalībniekiem bija iespēja apmeklēt futbola spēli starp Latvijas un Turcijas izlasēm, daļai mazo trešklasnieku bija uzticēts ļoti atbildīgs pienākums – ievest sportistus stadionā.

Projekta “Sporto visa klase!” norisei sekos ne tikai “Latvijas Avīze”, bet arī LNT raidījumi “900 sekundes” un “LNT brokastis”, kā arī radio “Star FM”.

Viedokļi

Kāpēc iesaistāties LOK projektā 
”Sporto visa klase!”?

Ineta Zviedre, Valmieras Pārgaujas vidusskolas sporta skolotāja: “Tas ir mūsu, sporta skolotāju, darbs: ieinteresēt bērnus par sportu. Kaut gadās visādi, trešajā klasē bērni vēl ļoti labprāt nāk uz sporta stundām. Ja katru dienu būs sportiskas aktivitātes, bērni būs tikai ieguvēji. Mūsu skolai paveicies, ka skolēniem jau līdz šim bija ne tikai divas sporta stundas, bet arī peldēšanas nodarbības.

Skolēni priecājas par iesaistīšanos projektā, kaut tā īsti droši vien vēl neapzinās, kas viņus sagaida.”

Ivo Lakučs, riteņbraucējs un BMX riteņbraukšanas treneris: “Šāds jautājums ir pat nevietā, jo sāktais projekts ir fantastisks. Gribētu par to ļoti uzslavēt idejas autorus. “Sporto visa klase!” – tas ir tieši tas, kā man pietrūka, kad pats biju mazs! Turklāt mūsdienās, kad bērni kustas arvien mazāk, šis projekts ir vēl noderīgāks un vajadzīgāks. Projekts noteikti attaisnos cerības, jo tajā iesaistīti profesionālākie sporta cilvēki. Bērni kļūs vispusīgāki, ar labāku koordināciju, stiprāki, ar asāku uztveri, līdz ar to viņiem labāk veiksies arī mācībās. Lieliski arī tas, ka sportos ne tikai daži izcilnieki, bet visa klase kopā – tas bērnus vēl vairāk saliedēs, viņi jutīs komandas garu. Ja kādam ies grūtāk, nāksies saņemties un arī klasesbiedri vilks un stums uz priekšu.”

Juris Binde, uzņēmuma “Latvijas mobilais telefons” prezidents: “Projekts “Sporto visa klase!” ir ļoti svarīgs, jo arī visi mūsu izcilie olimpieši savas sporta gaitas sākuši skolā vai pat agrāk. Projekts ne tikai rosinās bērnus nodarboties ar sportu, bet arī saliedēs. Sportošana kopā vēl vairāk uzlabos bērnu panākumus sportā, jo viņi gan konkurēs viens ar otru, gan cits citu atbalstīs. Svarīgi tomēr, lai sports un citas nodarbības, kas attīsta gan fiziskās, gan prāta spējas, būtu ne tikai skolā, bet arī ārpus tās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+