×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Sakari platā straumē (1)

LMT publicitātes fotoLMT publicitātes foto

LMT 4G bāzes staciju skaits palielinājies līdz 751, attēlā redzama 500. stacija Subatē. Divu gadu laikā 4G tīkls plānots visos torņos.

“LMT” ļauj mazgāties dušā, netrūkstot ūdenim, – tā uzņēmuma “Latvijas Mobilais telefons” sasniegto pēc preses konferences “LA” tēlaini salīdzināja “LMT” prezidents Juris Binde.

“Mēs redzam, ka valstī ir apmēram 700 tūkstoši mobilā interneta lietotāju,” situāciju novērtē Juris Binde. “84% mobilo internetu izmanto katru dienu un tas ir kļuvis par paradumu. Savukārt 62% mobilo internetu neizmanto un tas nozīmē, ka mobilā interneta lietotāju potenciāls Latvijā joprojām ir ārkārtīgi liels,” norādīja viņš.

Tā kā “LTM” gan pieaug klientu skaits, gan gada laikā dubultojies esošo klientu patērēto datu apjoms, mobilā operatora stratēģiska izvēle ir bijuši ieguldījumi noturīgākā un jaudīgākā tīklā, lai nodrošinātu gan plašāko ģeogrāfisko pārklājumu, gan datu pārraides apmēru un ātrumu, gan kvalitāti. “Iedomāsimies rezervuāru ar ūdeni, kura apakšā ir vairāki ūdens krāni. Ja ūdens ir tikai pašā apakšā, tad tā pietiktu tikai pirmajam, kas atgriež krānu,” Binde zīmēja uz tāfeles, dodams mājienu uz citādām kompānijām. “Mēs pērn nodrošinājām pilnu rezervuāru, tātad – visiem stabilus, noturīgus sakarus.

Pagājušā gada būtiskākie ieguldījumi ir tieši tīkla attīstībā. Tas ir arī skaidri redzams – 1194 bāzes stacijas, vairāk nekā 750 ceturtās paaudzes (4G) sakaru tīkla bāzes stacijas. Tāpat tika modernizēta virkne esošo iekārtu, uzstādītas jaunas programmatūras versijas,” uzskaitīja Binde. Tāpat lieli līdzekļi ir ieguldīti optisko līniju vilkšanā ar lielu caurlaides spēju. “Nav jēgas uzlikt ceturtās paaudzes bāzes staciju, kam ir pievilkts klāt tievs vadiņš. Tā vienkārši nespēs strādāt,” sacījaBinde, piebilstot, ka tās vienlaikus ir nākotnes investīcijas piektās paaudzes (5G) tīklā.

Datu patēriņa palielinājumu “LMT” vadība sagaida arī šogad – ļoti intensīvi mobilo internetu izmantojot jauni cilvēki vecumā līdz 34 gadiem, arī vecāki cilvēki arvien vairāk sāk izmantot mobilo internetu, arī viedpalīgu lietojums to var kāpināt. Abonentu skaitu varētu palielināt arī suņi… jo ir viedās suņu kaklasiksnas. “Problēma ir tā, ka tādu suņu kaklasiksnu, kas apmierinātu mūsu klientu prasības, šobrīd pasaules tirgū vēl īsti nav, bet mēs prognozējam, ka tā varētu būt ļoti svarīga lieta, jo mājdzīvnieki ir ģimenes locekļi, par viņiem ir jārūpējas un šāda veida viedpalīgi arī palielinātu interneta lietojamību,” piebilda Binde.

“LMT” viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis norādīja, ka, pēc “LMT” aplēsēm, 54% Latvijas iedzīvotāju ir viedtālrunis un ceturtā daļa iedzīvotāju lieto mobilo internetu. “Redzot to vilkmi un redzot, ka tas ir kļuvis par normu, nevis vairs ir eksotika, es domāju, ka mēs nākamā gada laikā redzēsim, ka mobilo internetu lietos trešdaļa,” prognozēja Pūķis.

Uzņēmuma mērķis turpmākajos divos gados ir nodrošināt 4G tīkla attīstību arī tajos reģionos, kur nav nodrošināts tīkla pārklājums. “Vairāk nekā 90% iedzīvotāju ar 4G ir nosegti, palikuši mazāk par 10%. Turpmāko divu gadu uzdevums lielā mērā ir aizsniegt tos mežus, noras un pļavas, kur nav pārklājuma. Mūsu mērķis ir, lai arī kapacitāte pieaug,” sacīja Pūķis.

 

UZZIŅA

“LMT” 2015. gada rezultāti:

pieslēgumu skaits – 1 132 552;

infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā investēti 39,5 milj. eiro;

1194 bāzes stacijas, to skaitā 751 4G bāzes stacija;

“LMT” tīklā pārraidīti 73 000 terabaitu (TB) datu (divreiz vairāk nekā 2014. gadā);

apgrozījums – 179,2 miljoni eiro (par 11% vairāk nekā gadu iepriekš);

EBITDA 59,4 milj. eiro, tīrā peļņa 22,1 milj. eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā, jā un čipi aizliegti lietot 90% ārzemju mobilajos telefonos.

Draugiem Facebook Twitter Google+