×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Var uztaisīt nenogremdējamu partiju (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lai gan pilsoņi aizvien sūdzas par politikas purvaini, tomēr aizvadītajās priekšvēlēšanās uz pelēkraiba fona parādījās trīs spilgtas, mūsdienīgas “jaunās sejas”, kas nākotnē spētu celt politiķa profesijas godu un prestižu, un būtu patiesi apbēdinoši, ja šis trio, aizlauzts savās cerībās, aizietu pa citu vagu. Runa ir par sakarīgajiem “Latvijas attīstībai” cilvēkiem Juri Pūci un Vladimiru Reskāju, kā arī par konservatīvo Jāni Bordānu. Šoreiz viņi vienkārši gadījās nepareizā laikā nepareizā vietā – ne uz tā ķeblīša atsēdušies, taču pat ar neapbruņotu aci redzami dotumi, talantiem pavērtās karjeras iespēja, ja vien Pūce, Reskājs un Bordāns nesajustos par politiskiem izmešiem, kas vēlētājiem ir nederīgi, un pārtrauktu darboties līdzšinējā laukā.

Itin kā loģika “attīstītājus” virza pie “Vienotības” un Bordānu – atpakaļ uz Nacionālo apvienību, taču tik štramus kungus labprāt ņemtu pulkā arī citur. Diemžēl peizāža ir tāda, ka vadošajās partijās ir daudz simtgadīgu koku, kuri, redzot blakus augam jaunos ozoliņus, trīc, ka būs labi dzirdama veco stumbru brakšķēšana un krakšķēšana. No veselīgi augoša meža politiskie spēki pārvērtušies par rezervātiem un liegumiem, kur neko nedrīkst izcirst un nevar aiztikt, tāpēc kadru rotāciju ar strīpojumiem rūpīgi aizsargātajos biotopos panāk tikai “mežsargi” – vēlētāji.

Debatēs augšminētie talanti runāja kā Ciceroni, pārspējot citus referātu lasītājus ar vērā ņemamu argumentāciju. Puiši ir ar stāju un iznesīgi – arī viņus pieņemtu gan Vašingtonā, gan Briselē un cildinātu kā Latvijas nākotnes zvaigznes. Kaut zaļok­sniem, tomēr visiem trim jau pietiek pieredzes un prakses, ir Saeimā un valdības augstos posteņos iegūtas iemaņas un, teiksim tā, tie ir intelektuāli attīstīti jaunekļi, kas ne vienam vien uzmītu uz varžacīm. Šķiet, viņu skapjos nav pārmēru grabošu skeletu, pat pārstāvētas partijas, kuras gan nesatina vairāk vēlētāju balsu kamolā kā vērpjamais ratiņš, publikai neizlikās ar aizdomu ēnu kā dažas citas – kā mēris vai vismaz vieglāks mēra paveids. Tad nu iedomājieties, kā nodrebētu vecu partiju “boļševiki”, kuri iekonservējās un bija gatavi mūžam vārīties savā sulā, bet te ierastos stalti, izveicīgi brašuļi, kas pabīdītu večukus maliņā, tuvāk papīrkurvim.

Režisors Hermanis minēja, ka Saeimā ievēlēto sarakstā atradis tikai astoņus cilvēkus, kam ir izglītība, smadzenes un idejas, kā vadīt valsti XXI gadsimtā (pārējie 92 tātad ir nespēcīgi sūnekļi). Es buntītē iesienu vēl trīs “smadzenes” klāt. Var gadīties, ka nav jāiet deklarēties “Vienotības” vai citā adresē, bet jāsanāk kopā uz kafijkrūzi, miera pīpi un jāpaštuko, vai nebūtu pareizi vīt jaunu stārķa ligzdu. Tad sakopot spēkus un pēc četriem gadiem ielidot kā uz spārniem jaunajā Saeimā, piemēram, kā vidusšķiras idejiskajam centram. Pūce, Bordāns, Reskājs, sametušies vienkop, pieņēmuši vēl kādas daiļas sievietes, kuru parlamentā pietrūkstot, varētu uztaisīt nenogremdējamu partiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Par Pūču un Bordānu var piekrist, bet ne par Reskāju. Pazīstot personiski, uzskatu viņu par 0.

 2. Diemžēl ar šo izgājienu viņi sevi ir kompromitējuši uz mūžu! Vis kā šķeltnieki, bet atsevišķi katrs: Bordāns kā nodevējs, Pūce kā smilga, kas ministrijās ir locījies tā kā vējš pūš un Reskājs pat trakāk (veco komunistu skola) – kā jūt, ka ar SC nekas nesanāks pārmeta kažoku, ka nozibēja vien.
  3 nulles. Labi, ka nekur netika!

 3. Ideja nav problēma, par idejām vajag jautāt tautai. Katrs latvietis uzrakstīs priekšlikumus uz vairākām lapām. Kādam būs jāizveido darba plāns, kā to parasti dara skolotāji. Atliks tikai izpildīt pa punktam pēc kārtas.

 4. Vēl tikai padomes valsts uzņēmumos jāatjauno,ko arī piedāvā mums partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce:”Mēs noteikti nāksim ar ierosinājumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes,kas atbilst labiem pārvaldības principiem.To likvidācija nebija tas labākais lēmums no uzņēmumu pārvaldības principu vadības viedokļa”,raidījumam teica EM valsts sekretārs Juris Pūce.”
  Skat.”EM rosinās atjaunot likvidētās uzņēmumu padomes”,TVNET/LETA/LTV”De facto”,22:25,24.aprīlī 2011.
  Tas,protams,tikai pirmais solis. Pēc tam atjaunosim arī padomes valsts un pašvaldību aģentūrās,kinoteātros,muzejos,zoolooģiskajā dārzā un namu pārvaldēs.
  Tikai,vai nevajadzētu sākt ar pašu uzņēmumu,piemēram,ar VEFa un cukurfabriku atjaunošanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+