Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
15. novembris, 2013
Drukāt

Sakārtoti – par neatkarības cīņām

LNkars

Tieši laikā starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienu klajā nākusi grāmata ”Latvijas neatkarības karš 1918. – 1920”, kas lakoniski un koncentrēti apraksta Latvijas Brīvības cīņas.

Grāmatas autors ir Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Juris Ciganovs, bet klajā laidējs – apgāds ”Zvaigzne ABC”. 85 lappušu lielajā izdevumā lasītājs atradīs arī ap sešdesmit vēsturisku fotogrāfiju, kas pārsvarā nākušas no Kara muzeja krājuma. Ciganovs norāda, ka grāmata drīzāk domāta vecāko klašu vidusskolēniem, jo sarakstīta vienkāršā valodā. ”Varbūt viņi izlasīs šo un ķersies pie kāda akadēmiska darba,” piebilst vēsturnieks. Savukārt Vēstures skolotāju biedrības interneta vietnē par grāmatu ”Latvijas neatkarības karš 1918. –1920.” teikts, ka tā šobrīd ir sevišķi aktuāla, jo ”Latvijas neatkarības kara notikumi mūsdienās nereti tiek mitoloģizēti”.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+