×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Sākas Advente – Kristus dzimšanas svētku gaidīšanas laiks

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 2.decembrī, sākas Advente – Kristus dzimšanas svētku gaidīšanas laiks, aģentūru LETA informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā.

Jau sestdien vakara dievkalpojumi katoliskajā baznīcā ievadīja Adventes laiku un jauno baznīcas liturģisko gadu.

Advente ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem – 30.novembrim – tuvākajā svētdienā un ilgst līdz 24.decembra vakaram. Šogad 2.decembris ir pirmā Adventes svētdiena.

Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā skaidroja, ka Advente simbolizē cilvēces ilgas pēc Kristus otrreizējās atnākšanas un ir laiks, kurā ticīgie sagatavojas Kristus dzimšanas svētkiem, kad Dievs, tā pasauli mīlēdams, “deva savu vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība” (Jāņa evaņģēlijs 3:16).

“Lai labi izdzīvotu Adventa laiku, katoliskā baznīca ticīgos aicina atvēlēt laiku lūgšanai, gavēnim un žēlsirdības darbiem. Tāpat aicina piedalīties rekolekcijās – garīgās sakopošanās pasākumos, pieiet pie grēksūdzes, izlīgt ar Dievu un līdzcilvēkiem,” akcentēja informācijas centrs.

No 7.decembra līdz 9.decembrim Dzintaros, Saules ielā 9, notiks “Klusuma rekolekcijas”, kas ir garīgās sakopošanās laiks klusumā. Nedēļas nogalē būs iespēja pavadīt laiku pārdomās un lūgšanās, baudot tikai maizi un tēju. Rekolekcijas organizē Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles draudze, un tās vadīs priesteris Modris Lācis.

Nākamais Adventes laika pasākums trīs dienas – no 13.decembra līdz 15.decembrim – notiks Rīgas Sv.Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2, kur plkst. 18 ikviens varēs piedalīties rekolekcijās “Vai Tu esi tas, kuram jānāk, vai mums jāgaida cits?”. Rekolekcijas organizē kustība “Pro Sanctitate”, un tās vadīs Svētā Krēsla Nunciatūras padomnieks mons. Džovanni Gaspari (Giovanni Gaspari).

Adventes un Ziemassvētku laikā Rīgas Vissvētās Trīsvienības katoļu draudze piedāvās trīs konferences, kuras būs veltītas pāvesta Benedikta XVI pasludinātajam Ticības gadam. Konference “Ticība” notiks 15.decembrī plkst. 10., konference “Cerība” – 22.decembrī plkst. 10., bet konference “Mīlestība” notiks 29.decembrī plkst. 10. Konferences notiks Rīgas Vissvētās Trīsvienības katoļu baznīcas (A. Deglava iela 63a) lielajā zālē, un tās vadīs draudzes prāvests priesteris Edgars Cakuls.

Labdarības organizācija “Caritas Latvija” un Latvijas Romas katoliskās baznīcas Cietuma kapelānu dienests Adventes laikā aicina ziedot Ziemassvētku dāvanas ieslodzītajiem.

Savukārt “Caritas Latvija” un Sv.Lūkas darbnīca aicina ikvienu, kurš kaut ko meistaro, piemēram, ada, tamborē, glezno, ar saviem darinājumiem piedalīties Ziemassvētku tirdziņā, kas notiks 23.decembrī Klostera ielā 4. Savu dalību tirdziņā var pieteikt līdz 16.decembrim. Daļa no ienākumiem par pārdotajiem darinājumiem tiks novirzīta labdarībai.

Katoļu baznīcās Adventes laikā notiks arī Rorātmises Dievmātes godam. Tās tiek svinētas agri no rīta sveču gaismā, simboliski parādot tumsu, kāda valdīja pasaulē pirms Kristus dzimšanas. Dziedot himnu “Gods Dievam augstumos”, kuru dziedāja eņģeļi tad, kad piedzima Kristus, baznīcā tiek iedegts apgaismojums, izrādot prieku par pasaules pestīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+