×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. novembris, 2015
Drukāt

Sākas Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Svētdien, 29.novembrī, tiek atzīmēta pirmā Advente, ar ko sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

Advente ir četru nedēļu periods. Tieši ar pirmo Adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advente ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms Kristus piedzimšanas.

Baznīca māca, ka Adventes laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem vienādi.

Simboliska nozīme ir arī Adventes rotai – vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad tas neizglītotības marasms beigsies? Ir ADVENTA laiks (četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem), kurā ir četras ADVENTES (SVĒTDIENAS)!
    ADVENTE IR ADVENTA LAIKA VIENA NO ČETRTĀM SVĒTDIENĀM!
    Likt virsrakstā tādu stulbumu portālam ir pagalam nepiestāvoši!

Draugiem Facebook Twitter Google+