×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Sākas amatierteātru festivāls “Rīga spēlē teātri”

stock.xchngstock.xchng

Klāt ikgadējais amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kurš šogad risināsies no 23. februāra līdz 14. aprīlim. Festivāla 26 amatierteātru iestudējumos skatītājiem tiks piedāvāts plašs bezmaksas izrāžu klāsts, kuru formas un satura daudzveidība ļaus katram atrast sev tīkamāko. Repertuārā būs gan bērnu izrādes, gan izrādes jauniešiem un pieaugušajiem, koncertuzvedumi, deju un kustību, kā arī pantomīmas mākslas izrādes.   

Festivāla prioritāte šajā gadā ir latviešu oriģināldramaturģija, jo šogad atzīmējamas vairāku latviešu dižgaru – dzejnieku Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša, dramaturgu Rūdolfa Blaumaņa un Mārtiņā Zīverta jubilejas. Festivālā piedalīsies Rīgas kultūras centru amatieru teātri, bērnu un jauniešu studijas, kā arī studentu teātri un kopskaitā tajā savu māksliniecisko meistarību demonstrēs vairāk nekā 300 aktieru. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad festivāla izrādes būs skatāmas tikai nedēļu nogalēs. Piedāvājot izrāžu iestudējumus skatītājiem, vienlaikus teātri cīnīsies par festivāla galveno ceļojošo balvu „Lielais Toms”, kuru piešķirs par gada veiksmīgāko un interesantāko iestudējumu žūrijas vērtējumā. Turklāt gada interesantākos iestudējumus, kurus izvērtēs starptautiska žūrija, skatītāji varēs baudīt no 12. līdz 14. aprīlim festivāla noslēgumā VEF Kultūras pilī.

„„Mēs ejam meklēt! Cīnies, spītē un iemanto visu, kas nav vēl dots” –  šādus latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša vārdus par vadmotīvu izvēlējušies festivāla organizētāji” – raksturojot festivāla būtību saka Rīgas amatierteātru koordinatore, festivāla projekta vadītāja Edīte Neimane.

Festivāla izrādes notiks vairākās vietās – Rīgas kultūras centros, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā, Neatkarīgajā teātrī „Kabata”, Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras centrā „Rītausma” un citviet. Izrādes būs latviešu un krievu valodā. Izrāžu programma un norises vietas pieejamas interneta vietnē www.kultura.riga.lv

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+